Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kup sobie kamienicę!

Do trzech razy sztuka - mówi przysłowie. Gmina Skoczów już po raz trzeci szuka chętnego do zakupu kamienicy nr 3 przy skoczowskim Rynku. Można ją kupić za niecałe 2,5 mln złotych.

Póki co jest szara i w mizernym stanie, ale z chęcią zamieni się w piękny hotel, budynek usługowy czy dom mieszkalny, tylko potrzebuje kogoś, kto zadba aby znów zajaśniała blaskiem z XIX wieku, kiedy stanęła na skoczowskim Rynku. Kamienica nr 3 czeka na właściciela. Już po raz trzeci Gmina Skoczów ogłosiła przetarg na sprzedaż budynku. 

Kamienica stanęła przy Rynku jeszcze przed wojną, ma 3 kondygnacje o powierzchni zabudowy 451,1 m kw. Od strony zaplecza można z powodzeniem zorganizować parking, urządzony został tam również dogodny dojazd. Jednak mimo chęci gminy, do tej pory nie zjawił się żaden inwestor, który ostatecznie chciałby kupić kamienicę. Chodzili, oglądali jednak nikt na przetarg się nie zgłosił. Kryzys to nie najlepszy czas na takie inwestycje.

Jednak gmina liczy na to, że ktoś jednak w kamienicy się zakocha i postanowi przywrócić jej dawny blask. – Postanowiliśmy podjąć jeszcze jedną próbę sprzedaży budynku. Nie obniżamy ceny, jeśli kupiec się nie znajdzie, będziemy szukali innych rozwiązań – mówi Janina Żagan, burmistrz Skoczowa. 

Inwestorzy, którzy chcą kupić kamienicę powinni pospieszyć się z decyzją. Przetarg odbędzie się w dniu 29 marca 2012r. o godz. 10.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Skoczowie. Cena wywoławcza to 2.450.000,-zł.

Dorota Kochman

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: