Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kup sobie kamienicę

Kamienica nr 3 przy Rynku w Skoczowie wystawiona została na sprzedaż. Urząd Miejski w Skoczowie ma nadzieję, że kupiec się znajdzie i niebawem budynek wypięknieje, a miastu przybędzie atrakcji.


Skoczów ma idealne położenie. Blisko stąd  do beskidzkich kurortów i większych miast. Malowniczy widok rozciągający się z Kaplicówki i historyczna wizyta Jana Pawła II,  szlak zabytków architektonicznych, niespotykana przyroda i osoba Gustawa Morcinka  przyciągają tu i turystów i ludzi, którzy chcą w tym mieście zamieszkać na stałe.

Zabytkowy Rynek to idealne miejsce aby odpocząć, napić się dobrej kawy, albo popatrzeć na fontannę z Jonaszem z okna hotelu lub mieszkania… Może już niebawem to będzie możliwe, jeśli znajdzie się inwestor, który zmieni kamienicę nr 3 przy Rynku, mieszczącą się w sąsiedztwie muzeum św. Jana Sarkandra w hotel, restaurację, a może budynek mieszkalny…

Lokalizacja jest bardzo dobra, za kamienicą mamy spory plac do zagospodarowania np. jako parking. Inwestor może tam otworzyć dowolną działalność usługową, bądź mieszkalną, zgodnie z zapisem w planie zagospodarowania przestrzennego. Myślę że  chętny się znajdzie, a z naszej strony na pewno otrzyma on wsparcie swojej inwestycji – zapewnia Piotr Rucki, zastępca burmistrza Skoczowa.


Nim podjęto decyzję o sprzedaży znajdowały się tu mieszkania komunalne. – Teraz kamienica jest pusta, mieszkańcy przeprowadzili się i możemy ją bez przeszkód sprzedać – mówi Piotr Rucki.

Kamienica została wybudowana jeszcze przed wojną. Budynek mieszkalno – usługowy ma 3 kondygnacje, o powierzchni zabudowy 451,1 m2 i kubaturze 7160,57 m3. Inwestora czeka gruntowny remont budynku.

Cenę wywoławczą określono na 3 miliony złotych. Kamienica będzie sprzedawana w ramach ustnego, nieograniczonego przetargu. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie www.um.skoczow.pl. Przetarg odbędzie się w dniu 22 września 2011r. o godz. 10.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Skoczowie.

KOD

 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: