Kulturalnie w cieszyńskim Browarze

Już w najbliższą sobotę (18.11) wielki powrót Sceny COK. Przed publicznością wystąpi Czesław Mozil oraz Nona. Wydarzenie to będzie miało miejsce nie w murach COK ''Dom Narodowy'', a w przestrzeniach Browaru Zamkowego Cieszyn, w podziemnej sali koncertowej Browaru. O nową lokalizację Sceny COK zapytaliśmy Dyrektor Cieszyńskiego Ośrodka Kultury Monikę Sikorę Monkiewicz.

Nowa lokalizacja Sceny COK ma związek przede wszystkim z remontem „Domu Narodowego”. Jak zdradza Dyrektor COK „Dom Narodowy” Monika Sikora Monkiewicz, została już podpisana umowa z wykonawcą i prace remontowe powoli nabierają tempa. Scenę COK zapoczątkowaliśmy w zeszłym roku, cieszyła się dużym powodzeniem. W obliczu remontu szukaliśmy przestrzeni dla naszej działalności, zarówno dla 33 propozycji zajęć popołudniowych, jak również przestrzeni, w której moglibyśmy kontynuować nasz projekt. Najlepszym miejscem dla tego typu wydarzeń jest nasz piękny Browar Zamkowy Cieszyn, dlatego postanowiliśmy razem z prezesem Michałem Peschakiem, że wspólnie spróbujemy tchnąć kulturalne życie w przestrzenie Browaru i szerzej otworzymy jego podwoje dla mieszkańców i turystów – przyznaje w rozmowie z portalem OX.PL Sikora Monkiewicz.

Scena COK w nowej odsłonie, to nie tylko inna lokalizacja, ale również wiele atrakcji i niespodzianek. Organizatorzy stawiają na koncerty, spektakle teatralne, kabarety, imprezy klubowe z dj-ami. Pierwsza odsłona Sceny COK już w najbliższą sobotę (18.11). Przed publicznością wystąpi Nona, a po niej Czesław Mozil. Koncert rozpocznie się o godzinie 20:00. Na tym nie koniec. Sporo będzie się działo również w następnym tygodniu (24-25.11). W piątek w programie występ zespołu Lunatyp oraz spektakl komediowy „Ość w Gardle” zaś w sobotę Andrzejki w Browarze z Chwytakiem oraz DJ Drive. Początek grudnia (02.12) Scena COK rozpocznie stand-upowym akcentem.

Scena COK w Browarze jeszcze nie wystartowała, ale już pojawił się pomysł by kontynuować tą współpracę również po zakończonym remoncie „Domu Narodowego”. Uważam, że będzie to ciekawa współpraca, ponieważ miejsce to cechuje swobodny i przyjemny klimat. Sala Browaru będzie otwierana od godziny 19.00, będzie można zamówić sobie coś do picia, do jedzenia, spędzić czas z przyjaciółmi, chcemy stworzyć swobodną klubową atmosferę - dodaje Monika Sikora Monkiewicz.

Remont COK nie oznacza przerwy w realizowanych tam zajęciach popołudniowych, których jest ponad 30. Zajęcia na czas remontu będą odbywać się również w innych instytucjach m.in. w Zamku Cieszyn, Schronisku Młodzieżowym, Szkole Podstawowej nr 2, w KaSS Strelnice, Piwniczce Pod Aniołami. Prace modernizacyjne zgodnie z założonym planem powinny zakończyć się do połowy przyszłego roku.

 

MSZ

 

Portal OX.PL jest patronem medialnym wydarzenia

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją