Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kultura i skoki - Wisła zaprasza!

Niewątpliwie największą imprezą, która niebawem rozpocznie się w Wiśle to Tydzień Kultury Beskidzkiej. Ale nadchodzący weekend upłynie w 'Perle Beskidów' także pod znakiem emocji sportowych. Przez dwa dni na skoczni im. Adama Małysza rywalizować będą najlepsi skoczkowie świata.

Wisła szykuje się do najazdu turystów i kibiców. Ci ostatni zapewne już w czwartek będą obecni podczas wręczenia numerów startowych zawodnikom. To wydarzenie odbędzie się w wiślańskim amfiteatrze. Ciekawa, barwna impreza w góralskim stylu. W amfiteatrze powitane zostaną wszystkie ekipy, zapraszamy do wzięcia udziału w tej uroczystości – mówi Ewa Zarychta z wydziału promocji miasta.

 

POSŁUCHAJ

 

Początek tej go wydarzenia w czwartek o godzinie 18.30. wstęp do amfiteatru jest wolny.

Piątek i sobota to oczywiście główne zawody na skoczni im. Adama Małysza. 25 lipca skoczkowie rywalizować będą w konkursie drużynowym, dzień później odbędą się skoki indywidualne. Więcej o Letniej FIS Grand Prix w skokach narciarskich jeszcze dzisiaj na portalu OX.pl

Ci, którzy wolą inne atrakcje, powinni pojawić się w Wiśle w sobotnie popołudnie. O godzinie 13.30 przez miasto przejdzie barwny korowód. To znak, że rozpoczyna się Tydzień Kultury Beskidzkiej. Tysiące uczestników przemaszeruje ulicami miasta do amfiteatru. Tutaj o godzinie 15.00 uroczyście zostanie otwarte to święto folkloru.

Jak dodaje Ewa Zarychta, oczywiście przez cały tydzień nie zabraknie jarmarku regionalnego, który jak zwykle znajdować się będzie na rynku miasta.

Pełny program TKB na wiślańskiej scenie znajdziecie pod tym linkiem

W każdy wtorek, sobotę i niedzielę Wakacji 2014 Wisła serdecznie wszystkich chętnych do udziału w cyklu zajęć "SPORTOWE WAKACJE W WIŚLE”. Ich program znajdziecie na plakacie u dołu strony.

Warto również wybrać sięna wycieczkę z profesjonalnym przewodnikiem

26 lipca: spotkanie na Pl. B.Hoffa - godz. 8.30 8h
Przejazd z przystanku na ul. Olimpijskiej (godz. 8.42) do Wisły Czarne PTTK
Przejście: Wisła Czarne PTTK Przeł. Gawlasi – Zielony Kopiec- Malinowska Skała – Przeł.Salmopolska - Trzy Kopce Wiślańskie – Wisła Uzdrowisko

27 lipca: : spotkanie na Pl. B.Hoffa - godz. 9.00 - spacer po Wiśle/śladami historii/ 4h

Ale zachęcamy też do aktywnego wypoczynku, zapraszamy na malownicze szlaki górskie. Warto się poruszać, żeby móc odpocząć po południu podczas koncertów Tygodnia Kultury Beskidzkiej – zachęca Ewa Zarychta.

red.

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: