Kubala poza podium

Tegoroczna, pierwsza edycja LOTTO SuperLIGI dobiegła końca i z końcowego triumfu radowali się tenisiści BKT Advantage Bielsko-Biała. Ekipa spod Równicy zakończyła finałowy turniej w Zielonej Górze na 4. pozycji.

Tenisiści KT Kubala Ustroń bez większych problemów awansowali do finałowego turnieju, który miał wyłonić Drużynowego Mistrza Polski w tenisie ziemnym. Ekipę spod Równicy czekała wysoko zawieszona poprzeczka w półfinale, ponieważ Paweł Ciaś (na zdj.) i spółka trafili na triumfatora sezonu zasadniczego – CKT Grodzisk Mazowiecki.

Ustronianie przegrali 1:5 i pozostało im spotkanie o 3. miejsce, w którym zmierzyli się z WKT Mera Warszawa. W sezonie zasadniczym górą z pojedynku wyszła ekipa spod Równicy, która w stolicy zwyciężyła aż 5:1, ale tym razem ze zwycięstwa radowali się tenisiści Mery, którzy wygrali 4:2. Punkty dla ekipy z Ustronia wywalczyli Lukas Rosol oraz para deblowa Lena Papadakis/Daniela Vismane.

- Emocje opadły po pierwszym historycznym sezonie LOTTO SuperLIGI. Gratulacje dla naszych przeciwników i ogromne podziękowania dla naszych wszystkich zawodników, sponsorów, partnerów i przyjaciół. Widzimy się w sezonie 2023 – czytamy na oficjalnym fanpage’u KT Kubala Ustroń.