Kto zostanie królem i królową Błatniej?
Zdobywanie szczytów jest coraz bardziej popularne. W lutym wyzwanie czeka na miłośników gór i zdobywania przewyższeń. Błatnia Chellange – to internetowe wyzwanie zdobycia szczytu góry Błatnia wielokrotnie w lutym. Kto wyjdzie tam najwięcej razy może liczyć na splendor internetu.
Zasady są proste - wychodzimy na Błatnią (możecie aczkolwiek nie musicie przez studnie-szczyt,ale warto szczytować). Przy wiacie obok schroniska jest zamontowana skrzyneczka w niej znajduje się zeszyt , tam wpisujecie: data, imię nazwisko, godzina ( nie wpisujemy za kogoś ) dbamy o porządek w skrzynce nie wrzucamy tam luzem badziewi typu rodzynki ,orzeszki etc...Robicie zdjęcie wpisu i wrzucacie w wydarzeniu wchodzicie w"Dyskusja", tam codziennie o północy pojawia się nowy POST na dany dzień i pod tym POSTEM wstawiacie fotę z zeszytu plus ew. jakies selfiacze czy widoczki, czy co tam chcecie (jak w poprzednich latach). Do tabelki on-line wpisujecie swoje zaliczone wejście (macie na to 24h) od wpisu do zeszytu. Na koniec wasze wpisy są weryfikowane (zeszyt,tabelka, wywiad środowiskowy,służby specjalne). Pamiętajcie iż jest to rywalizacja z zabawą i bawimy się FAIR PLAY, osoby które będą kombinować, utrudniać, sabotować bądź uprzykrzać nam zabawę od razu BANUJEMY – informują organizatorzy.
Może warto dla zdrowia i zabawy zrealizować to wyzwanie?
Góra Błatnia to niewybitne wypiętrzenie grzbietu, wznoszące się niecałe 4 km na zachód od Klimczoka, jest zwornikiem dla biegnącego w kierunku zachodnim ramienia Czupla – Łazka – Zebrzydki oraz dla odgałęziającej się ku północy rosochy Przykrej, Wielkiej Polany i Palenicy. Błatnia jest także uważana za zwornik dla Pasma Błatniej, będącego przedłużeniem na zachód Pasma Klimczoka i Szyndzielni. Góruje nad dolinami trzech potoków: Jasienica, Chrobaczy i Błatnia (ten ostatni w górnej części Doliny Wapienicy). Większą część stoków pokrywają lasy mieszane lub bukowe, ale na wierzchołku, grzbietach w jego rejonie oraz południowych stokach opadających ku dolinie potoku Chrobaczego w Brennej jest ciąg polan, które do II wojny światowej stanowiły tradycyjny ośrodek gospodarki pasterskiej. Dawno jednak zaprzestano ich użytkowania, zarosły lasem i niektóre z nich istnieją już tylko na mapie (np. Hybnia, Stefanka). Istnieją jeszcze polany Szarówka, Stara Łąka, Bukowy Groń i największa, szczytowa polana Stołówka.
Przez Błatnią przebiega granica między Bielsko-Białą i Brenną.
Jak dotrzeć na Błatnią? Szlaki piesze:
- z Jaworza Centrum – 2 godz. z powrotem 1:30 godz.
- z Wapienicy – 3 godz., z powrotem 2:30 godz.
- ze Skoczowa przez Łazek – 4 godz. (znakami zielonymi, a potem czerwonymi),
- z Jaworza Nałęża przez Łazek – 2:45 godz, z powrotem 2:30 godz.
- z Klimczoka – 1.30 godz, z powrotem 1:30 godz.
- z Brennej – Kotarz przez przełęcz Karkoszczonkę 2:30 godz. (znaki żółte, a potem czerwone),
- ze Szczyrku – 2:30 godz. (znaki żółte, a potem czerwone).
KOD/mat.pras./wikipedia
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.