Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kto w tym roku z odznaką "Za zasługi dla ochrony zdrowia” ?

Wczoraj (08.04) w cieszyńskim Starostwie odbyło się spotkanie z okazji Dnia Pracownika Służby Zdrowia i Światowego Dnia Zdrowia. Tematem przewodnim tegorocznych obchodów jest „Opieka zdrowia dla wszystkich”. Podczas spotkania wręczono także odznaczenia honorowe za zasługi dla ochrony zdrowia.

W uroczystości uczestniczyli m.in. poseł na sejm RP Mirosław Suchoń, Przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego Jan Kawulok, wójtowie oraz burmistrzowie, Radni Powiatu Cieszyńskiego, służby mundurowe, przedstawiciele gmin oraz jednostek Powiatu. Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest każdego roku 7 kwietnia, aby uczcić rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia z 1948 roku. Światowy Dzień Zdrowia odbywa się co roku pod innym hasłem. W tym roku jest to „Opieka zdrowotna dla wszystkich". Inicjuje także Miesiąc Zdrowia oraz rok działań realizowanych pod tym samym hasłem.

Nie ma dla nas nic ważniejszego od zdrowia. Mamy ludzi biedniejszych, bogatszych, ale nawet Ci najlepiej sytuowani kiedy to zdrowie szwankuje zaczynają być marudni, zgryźliwi i coraz mniej cieszą się życiem. Czytając raport Światowej Organizacji Zdrowia na temat dostępu do usług medycznych cieszę się, że Polska nie jest w tej połowie ludzkości, która nie ma do tych usług prawidłowego dostępu. Mniej optymistycznym jest fakt, że Światowa Organizacja Zdrowia z niepokojem patrzy na to, że część ludzi musi wybierać między dostępem do leków, a dostępem do żywności. Patrząc na przekrój społeczeństwa w naszym powiecie jestem zadowolony, że dzięki działaniom naszych jednostek służby zdrowia mieszkańcy nie muszą takich wyborów dokonywać. Myślę, że śmiało można powiedzieć, że u nas dostęp do usług medycznych pod każdym względem jest na bardzo dobrym poziomie – mówił Starosta Powiatu Cieszyńskiego Mieczysław Szczurek.

Podczas uroczystości prelekcję wygłosił Dyrektor Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Cieszynie Piotr Przewdzing. Następnie o działalności jednostek służby zdrowia krótko opowiedzieli ich dyrektorzy: dyrektor ZZOZ w Cieszynie Czesław Płygawko, dyrektor Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego Jan Kawulok oraz Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Cieszynie Piotr Przewdzing. Spotkanie było okazją do wyróżnienia zasłużonych pracowników. Odznakę Honorową „Za zasługi dla ochrony zdrowia” nadaną przez Ministra Zdrowia. Z rąk Starosty Cieszyńskiego Mieczysława Szczurka oraz Przewodniczącego Rady powiatu Cieszyńskiego Stanisłwa Kubiciusa odznaki odebrali :

Bogusława Górniak - Starsza Pielęgniarka w Oddziale gruźlicy i chorób płuc ZZOZ
1. Iwona Madzia - Asystentka w Oddziale anestezjologii i intensywnej terapii ZZOZ
2. Mirosława Mendroch - Starsza Położna w Oddziale ginekologiczno-położniczym ZZOZ
3. Teresa Wrona - Starsza Pielęgniarka w Pracowni Endoskopii ZZOZ
4. Helena Żyła - Starsza Pielęgniarka w Pracowni Endoskopii ZZOZ
5. Wanda Gembala - Starsza Pielęgniarka/dyspozytor medyczny CPR
6. . Ewa Posmyk -Starsza Pielęgniarka/dyspozytor medyczny

Organizatorem wydarzenia był Wydział Spraw Obywatelskich, Zdrowia i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Cieszynie, a uroczystość prowadziła Katarzyna Raszka-Sodzawiczny Rzecznik Prasowy.

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-04-09 16:48:20
bronek91: "Tematem przewodnim tegorocznych obchodów jest „Opieka zdrowia dla wszystkich”"- Pragnę przypomnieć, iż jeszcze całkiem niedawno pojawiła się spora grupa sług Asklepiosa, którzy postanowili dzielić pacjentów przez pryzmat poglądów politycznych. Oto przykład:
2019-04-09 16:50:26
bronek91: Przychodnia zwolniła doktora Wieczorka. Lekarz nie chciał przyjmować "pacjentów z PiS"Lekarz z Pomorza, który na drzwiach gabinetu zawiesił kartkę z napisem "W tym gabinecie nie leczymy pacjentów z PiS", został zwolniony z przychodni Panaceum. "Przychodnia jest niesłusznie powiązana ze skandaliczną wywieszką" - twierdzi placówka, w której pracował. //Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,22907755,przychodnia-zwolnila-dr-wieczorka-lekarz-nie-chcial-przyjmowac.html //
2019-04-09 16:59:27
bronek91: W związku z powyższym uważam, iż nagrodę nie powinna stanowić tylko odznaka "Za zasługi dla ochrony zdrowia”, ale również maskotka starosty. Myślę, iż koszt utrzymania powiatowych misiewiczy jest zbyt duży i konkretne środki spokojnie można byłoby przeznaczyć np. na program wspierający młodych lekarzy.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: