Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kto sprzedał papierosy ?

Patrol straży miejskiej w Cieszynie przyjął zgłoszenie od dyrektora szkoły o osobach palących papierosy na terenie uczelni. Przyłapani na paleniu papierosów chłopcy byli uczniami Szkoły Gimnazjalnej.

Nastolatkowie odpowiedzą przed wychowawcą klasy i dyrektorem szkoły. Z dużo poważniejszymi konsekwencjami musi się liczyć osoba, która sprzedała uczniom papierosy. Zdarzenie miało miejsce 2 lutego.

- W wielu szkołach w przypadku zatrzymania niepełnoletniego palącego papierosy natychmiast wzywa się rodziców. Straż Miejska i Policja prowadzi postępowanie wyjaśniające, które polega między innymi na otrzymaniu informacji kto sprzedał nieletniemu papierosy. Człowiek, który się tego dopuścił może nawet stanąć przed sądem, a już na pewno zostanie ukarany wysoką karą pieniężną – informuje Straż Miejska w Cieszynie.

Nadal sprzedawców nie odstraszają kary. - Nikogo już nie dziwi widok palącego nastolatka - mówi mieszkanka Cieszyna, matka 12-latki – w klasie mojej córki są dzieci, które „popalają” w ukryciu za szkołą. Skąd biorą papierosy? Nie mam pojęcia. Nie mieści mi się w głowie, żeby któryś sprzedawca mógł takiemu dziecku sprzedać paczkę papierosów.

Nie zawsze chodzi o złą wolę - tłumaczą się sprzedający. -Większość ocenia osobę „na wygląd”, jeżeli wygląda dorosło to nie ma problemu z kupnem – przyznaje pani Jadwiga pracująca w jednym z osiedlowych sklepików – kiedyś czułam się niekomfortowo prosząc o dowód osobisty, kiedy miałam jakieś wątpliwosci, co do kupującego, teraz nie mam z tym problemu. Wolę tego pilnować, niż mieć kłopoty.

 

bsk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: