Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kto otrzyma nagrodę ks. Szersznika w tym roku?

Do 15 kwietnia Starostwo Powiatowe w Cieszynie czeka na wnioski o przyznanie nagrody powiatu za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

Stowarzyszenia twórców i artystów działające na terenie powiatu cieszyńskiego, samorządy gminne oraz Uniwersytet Śląski wraz z instytucjami kultury i podmiotami zajmującymi się organizowaniem,prowadzeniem działalności kulturalnej, mogą zgłaszać kandydatów do tegorocznej nagrody im. Ks. Leopolda Jana Szersznika.

Nagroda, co roku przyznawana jest trzem laureatom, których wyłania komisja powołana przez powiat cieszyński spośród zgłoszeń, które napływają do starostwa powiatowego.
Doceniane są trzy aspekty – twórczość artystyczna, upowszechnianie kultury i ochrona kultury.

Wyróżnienie jest prestiżowym wyróżnieniem na Śląsku Cieszyńskim, upamiętniającym Ks. Jana Szersznika, jezuity, pedagoga, slawisty pioniera muzealnictwa i fundatora biblioteki, a także miłośnika kultury.

Formularze zgłoszeń dostępne są na stronie powiatu cieszyńskiego. Termin składania ofert do 15 kwietnia 2020r. Uroczysta gala wręczenia nagrody co roku odbywa się w Muzeum Śląska Cieszyńskiego.

redka

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: