Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Interwencje strażaków w powiecie

Poniedziałkowe popołudnie i wtorek (24 i 25 lutego 2020) były dla strażaków z powiatu cieszyńskiego stosunkowo spokojne. Po wzmożonych działaniach związanych z usuwaniem skutków nawałnic, kilka interwencji, które w tym czasie odnotowano to miła odmiana. W poniedziałek strażacy otrzymali jeszcze kilka wezwań do powalonych drzew, we wtorek interweniowali w związku ze zdarzeniami drogowymi.

Poniedziałek (24.02.2020) strażacy do popołudnia usuwali skutki wichury. Po godzinie 13 otrzymali jeszcze dwa wezwania do powalonych drzew. Około 20 zastępy pojawiły się w Chybiu na ulicy Sportowej, gdzie ratownicy zneutralizowali plamę oleju na jezdni.

Pierwsza wtorkowa interwencja (25.02.2020) to również powalone drzewo. Strażacy usunęli zagrożenie.

O 8:29 do niebezpiecznego zdarzenia drogowego doszło w Wiśle na ulicy Głębce. Na miejscu interweniowały wszystkie służby ratunkowe – zgodnie ze zgłoszeniem doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów osobowych, jednak po chwili jeden z kierowców zgłosił, że jego samochód również został zahaczony. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek z udziałem trzech pojazdów. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm osobom poszkodowanym, które po przybyciu na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego zostały przewiezione do szpitala – wyjaśnił st. kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP. Oprócz udzielenia pomocy ofiarom zderzenia strażacy odłączyli akumulatory w pojazdach, zneutralizowali wycieki i po zakończeniu działań policji uprzątnęli jezdnię.

Drugie z wtorkowych zdarzeń to interwencja poza granicami powiatu cieszyńskiego.  O 12:08 strażacy interweniowali przy zderzeniu dwóch samochodów osobowych w Łaziskach Górnych. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, droga była przejezdna.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: