Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kto dostanie nagrodę Prof. Józefa Pietera

Co roku jeden wybitny nauczyciel, bądź nauczycielka, którzy pracują w szkole podstawowej lub ponadpodstawowej w województwie śląskim mają możliwość zdobycia wyjątkowego lauru – nagrody im. Profesora Józefa Pietera, który pochodził z Ochab.


- Nagroda im. Profesora Józefa Pietera honoruje co roku wybitną nauczycielkę bądź wybitnego nauczyciela, którzy pracują w szkole podstawowej lub ponadpodstawowej w województwie śląskim. Jest przyznawana osobom, których praca wykazuje fundamentalne znaczenie edukacji dla rozwoju dzieci i młodzieży; którzy skutecznie dzielą się swoją miłością do wiedzy, łączą cechy i umiejętności wybitnych nauczycieli przedmiotu oraz zaangażowanych pedagogów; są otwarci, tolerancyjni i sprawiedliwi. Prezentują tym samym postawę i wartości bliskie patronowi nagrody prof. Józefowi Pieterowi – informuje Uniwersytet Śląski, pod którego auspicjami odbywa się edycja tego konkursu.

Pomysłodawcom i organizatorom konkursu zależy, żeby Nagroda im. Józefa Pietera była impulsem do ruchu społecznego uznania dla nauczycieli i nauczycielek. Celem jest, aby w inicjatywę zaangażowały się nie tylko środowiska szkolne, ale także społeczności lokalne, znające miejscowe grono pedagogiczne.

Całkowicie otwarta formuła zgłaszania kandydatów i kandydatek umożliwia każdemu rekomendowanie osób, które w istotny sposób wpływają na rozwój i sukcesy uczniów oraz uczennic – w edukacji, w życiu społecznym i osobistym. Pokażmy, jak ważni są dla nas nasi nauczyciele i nauczycielki – dodaje w komunikacie Uniwersytet Śląski.

Może w tym zacnym gronie znajdą się także nauczyciele z naszego regionu? Szczegóły można znaleźć TUTAJ

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: