Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Książka na żywo w Górkach

Projekt książka na żywo realizowany przez Centrum Kultury i Sztuki Dwór Kossaków cieszy się sporą popularnością. Najmłodsi spotykając się Kacperkiem - góreckim skrzatem opisanym przez Zofię Kossak reagują bardzo żywiołowo.

Spotkania z książką realizowane się w ramach projektu „Książka na żywo”, który Fundacja im. Zofii Kossak realizuje z ABC XXI – Cała Polska Czyta Dzieciom pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. – Jest to cykl spotkań promujących czytelnictwo. Spotkania będą miały różny wymiar. Znajdzie się coś dla przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, młodzieży i rodzin – mówi Regina Młynarska, animator w Centrum Kultury i Sztuki Dwór Kossaków. Za nami pierwsze spotkania dla najmłodszych.   – Spotkania dla dzieci cieszą się ogromnym zainteresowaniem – praktycznie zarezerwowana jest już prawie cała pula z 15 przewidzianych w ramach projektu. Będziemy szukać sposobu, by je kontynuować. Dzieci jak i nauczyciele, wychowawcy reagują bardzo żywiołowo na spotkanie wokół baśni “Kłopoty Kacperka góreckiego skrzata” – pobudzające wyobraźnię w warstwie słowa, ruchu, plastycznej ekspresji – informuje Katarzyna Greń z Centrum Kultury i Sztuki Dwór Kossaków. 

Już 28 maja kolejne spotkanie tym razem Centrum Kultury i Sztuki Dwór Kossaków będzie gościć Elżbietę Olszewską – dyrektor programową Fundacji ABCXXI – “Cała Polska czyta dzieciom”, która przeprowadzi wykład “Wychowanie przez czytanie”. Początek o godz. 10.00.

W czerwcu, lipcu i sierpniu organizatorzy przygotowali „ Pikniki z pomysłem” to propozycja na letnie popołudnia i wieczory w Dworze Kossaków pełne beztroskiej atmosfery, niespodzianek, zabawy połączonej z poezją. W programie: zabawy teatralne i plastyczne dla całych rodzin inspirowane baśnią Zofii Kossak „Kłopoty Kacperka góreckiego skrzata”, porady na temat wychowania, głośne czytanie książek polecanych dla dzieci i młodzieży, podczas najbliższego  pikniku wystąpi też DUET PIEPRZYK czyli recital piosenki „prawie poetyckiej”. Początek pikniku 2 czerwca o godz. 16.00. Tego dnia odbędzie się również wielka wymiana książek. Na tarasach Centrum Kultury i Sztuki Dwór Kossaków będzie można wymieniać się książkami. Szczegóły niebawem! to propozycja na letnie popołudnia i wieczory w Dworze Kossak to propozycja na letnie popołudnia i wieczory w Dworze Kossak to propozycja na letnie popołudnia i wieczory w Dworze Kossak

 

KOD

źródło: OX.PL
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: