Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

„Książka na telefon” – zamów i czytaj

Nie zawsze bibliofile mają możliwość udać się do biblioteki. Czy to ze względu na chorobę, wiek czy inne przeciwności. W Cieszynie funkcjonuje jednak usługa „Książka na telefon”. W pełni darmowa. Czy czytelnicy z niej korzystają?

Jak działa usługa „Książka na telefon”?

Czytelnik zamawia książkę telefonicznie pod numerem telefonu 33 85 20 710 (wewnętrzny 21), uzgadniając z bibliotekarzem termin i sposób odbioru. Książki zamówione telefonicznie do godz. 13.00 mogą być dostarczone do domu czytelnika w tym samym dniu. Zamówienia złożone po godz. 13.00 realizowane są w dniu następnym – czytamy w regulaminie.

 

 A jak usługa wygląda w praktyce?

 - Książki dostarczają czytelnikom pracownicy biblioteki. To dodatkowa okazja dla osoby, która z pewnych przyczyn, czy też ze względu na wiek i odległość od biblioteki – nie może do niej dotrzeć, na to by nie tylko zagłębić się w treści upragnionej książki, ale również okazja do kontaktu z drugim człowiekiem i wymiany spostrzeżeń na temat lektury – wyjaśnia Izabela Kula, Dyrektor Biblioteki Miejskiej w Cieszynie.

Zdarza się, że panie pracujące w bibliotece swojego wsparcia udzielają nie tylko, gdy potrzebna jest książka, ale również w wielu innych przypadkach. Jakich? Na przykład w wyprowadzaniu psa na spacer. - Można to również nazwać pomocą sąsiedzką… – śmieje się I. Kula.

Warto podkreślić, że wstępna analiza ankiety skierowanej do seniorów miasta Cieszyna i pytanie dotyczące sposobu, w jaki najczęściej ankietowani spędzają czas wolny – wyraźnie pokazała, że oprócz spacerów, czasu spędzanego na działce i w ogródku – to właśnie czytanie książek stało się doskonałym sposobem na odpoczynek i relaks, zachowanie sprawności intelektualnej, ale również na to, by czerpać z dobrodziejstw, jakie oferuje nam literatura…

 – Dlatego też cieszy nas, że w Cieszynie czytelnictwo ma się tak dobrze. Dodatkowym powodem do zadowolenia jest również fakt, że już niebawem Biblioteka Miejska wzbogaci się o kolejne nowości wydawnicze. A wszystko za sprawą otrzymanego dofinansowania w kwocie 12 500 zł z „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” - komentuje Krzysztof Kasztura, I Zastępca Burmistrz Miasta Cieszyna.

 

 

Red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-08-19 15:08:50
venis: Brawo. Super usługa.Wspaniały pomysł.Wielkie brawa dla Cieszyńskiej Biblioteki
2022-08-19 20:01:03
Boska Adela: to już chyba wszyscy dawno zauważyli, że w bibliotekach jest ewidentny przerost zatrudnienia, teraz panie będą mogły przynajmniej pod pretekstem doręczania książek pospacerować po mieście i zakupy zrobić zamiast jak do tej pory nudzić się z koleżankami popychając stare pierdoły i nowe plotki
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: