Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Książka dla dzieci i dorosłych

W Bibliotece Miejskiej w Cieszynie odbyła się promocja książki skierowanej zarówno do tych najmłodszych, jak i dorosłych czytelników „Bieda. Przewodnik dla dzieci”.

Ta niecodzienna książeczka powstała w ramach obchodów Roku Walki z Ubóstwem i Wykluczeniem Społecznym. Miniony poniedziałek (14 luty) był doskonałą okazją do bliższego poznania osób, które przyczyniły się do jej "narodzin". Do Biblioteki Miejskiej w Cieszynie zawitała jedna z jej autorek - Hanna Gill-Piątek. W promocji książki wzięła również udział autorka ilustracji Anna Pluta, a także Joanna Wowrzeczka-Warczok, jedna z koordynatorek projektu "Oczy szeroko otwarte", w ramach którego powstał przewodnik.

Ta interesująca, inna od wszystkich książka wydana przez Wydawnictwo Krytyki Politycznej  skierowana jest nie tylko do dzieci. To z pewnością idealna lektura również dla samych rodziców, którzy znajdują w niej podpowiedź w jaki sposób wytłumaczyć swoim „pociechom”, co tak naprawdę oznacza słowo „bieda”, skąd się bierze ? jak ją zwalczać ? i w jaki sposób walczyć ze stereotypami dotyczącymi biedy ?

W trakcie spotkania dzieci uczestniczyły w warsztatach, miały okazję wykonać własne ilustracje i przy okazji świetnie się bawić. Rozmowy o książce i o biedzie moderował Jakub Bożek.

 

bsk
 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: