KS Wisła Ustronianka zdobywa tytuł wicemistrza

Mistrzostwo Polski na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle zdobyła drużyna AZS Zakopane, była to rodzinna ekipa w składzie Grzegorz Miętus, Jakub Kot, Krzysztof Miętus i Maciej Kot. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna KS Wisły Ustronianki z najdalej skaczącym w konkursie Piotrem Żyłą. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna TS Wisła Zakopane.

Na starcie drużynowych mistrzostw Polski w skokach narciarskich stanęło w sumie 13 drużyn, w tym 3 drużyny reprezentowały KS Wisłę Ustroniankę, dwie TS Wisłę Zakopane, dwie AZS Zakopane. Do serii finałowej zakwalifikowało się 8 drużyn.

Złoty medal wywalczyła drużyna AZS Zakopane w składzie: Grzegorz Miętus, Jakub Kot, Krzysztof Miętus i Maciej Kot. W sumie zgromadzili 987,5 pkt. - Z moim bratem Kubą i braćmi Miętusami zaczęliśmy w podobnym czasie, w tym samym klubie, z tym samym trenerem i zawsze razem trenowaliśmy, tworzymy zgraną, fajną drużynę. Myślę, że właśnie przez to, że mieliśmy wyrównany poziom, wygraliśmy. Inni mieli dobrych zawodników, ale brakowało drużyny. Wygraliśmy równymi, dobrymi skokami - podsumował zawody Maciej Kot i przyznał, że podczas konkursu wiatr troszkę kręcił, przez co niektórzy zawodnicy mogli narzekać na pecha.

Srebro wywalczyła drużyna KS Wisła Ustronianka. Artur Kukuła, Aleksander Zniszczoł, Rafał Śliż i Piotr Żyła łącznie zgromadzili 926,2 pkt. Najdłuższy skok podczas zawodów oddał Piotr Żyła skacząc na odległość 134 metrów. - Pierwsze dwa skoki (w serii próbnej i pierwszej serii konkursowej) były nie do końca udane, ten ostatni był fajny. Trzeba było się po prostu obudzić. Po Planicy nie było okazji się poruszać, ciężko było się dziś wyzbierać. Ostatni skok fajnie się leciało. Już trochę w krzyżach łupie, czuć, że ten sezon jest długi - podsumował konkurs Żyła i zapewnił, że jutro będzie walczyć o złoto w konkursie indywidualnym.

Trzecie miejsce zajęła drużyna TS Wisła Zakopane. Andrzej Gąsienica, Tomasz Pochwała, Klemens Murańka i Dawid Kubacki zdobyli łącznie 862,8 pkt. Tuż za podium uplasowała się drużyna z Kamilem Stochem na czele. 4 miejsce wywalczył WKS Zakopane, w skład drużyny weszli: Jakub Przybyła, Stefan Hula, Jan Ziobro i Kamil Stoch. Tegoroczny mistrz świata zaliczył upadek w pierwszej serii konkursowej. - Skok był udany (133,5 m - przyp. red.), tylko źle się zakończył. Źle podszedłem do lądowania - przyznał po zawodach Kamil Stoch.

Piątek miejsce zajęła drużyna SSR LZS Sokół Szczyrk (Kacper Kupczak, Sebastian Hebel, Konrad Janota, Krzysztof Biegun), szóste miejsce wywalczyła drużyna LKS Klimczok Bystra (Jakub Wolny, Przemysław Kantyka, Dawid Kanik, Bartłomiej Kłusek).

Dziś (27 marca) na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle odbędą się indywidualne mistrzostwa Polski w skokach narciarskich. Na godziną 15.30 zaplanowano kwalifikacje, a na godzinę 17.00 początek konkursu. Bilety w cenie 20 zł (miejsca siedzące) i 10 zł (miejsca stojące) można kupić na skoczni bezpośrednio przed zawodami.