Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Rękodzielnicy ruszyli za Olzę

Czas przedświąteczny to czas jarmarków. We wtorek cały dzień jarmark świąteczny trwał w Trzyńcu, przed Domem Kultury Trisia w Trzyńcu ? Łyżbicach.

 Na licznych straganach swe wyroby rozłożyli rękodzielnicy. Największym powodzeniem cieszyło się jednak nie artystyczne rękodzieło, a regionalne wyroby spożywcze, począwszy od kiełbas wyrabianych według tradycyjnych, góralskich receptur, poprzez typowe jarmarczne pierniki i inne słodycze, na chlebie, oczywiście również pieczonym tradycyjną metodą na zakwasie, skończywszy. 

- Wymarzłem strasznie. Ludzie podjeżdżali samochodami, wpadali między stragany, szybko kupowali chleb czy kiełbasy i biegli z powrotem do samochodu. Zainteresowanie rękodziełem było znikome. Jednak święta wielkanocne mają inny charakter, niż bożonarodzeniowe, podczas których zainteresowanie naszymi wyrobami jest bardzo duże – mówił jeden ze sprzedawców, który na jarmark przyjechał z Cieszyna. – Jednak nie żałuję, że przyjechałem. Atmosfera była miła, rozmawiałem dużo z ludźmi, zabierali ulotki z adresem internetowym naszego sklepiku z rękodziełem – dodał.

Sporo wystawców przyjechało do Trzyńca z polskiej strony. I to nie tylko z regionu, jak na przykład wytwórcy regionalnego jadła z Istebnej, ale także z odleglejszych miejscowości. Słodyczami na przykład handlowali wystawcy z Kóz koło Andrychowa. 

Ponadto trzyniecki jarmark urozmaicono programem artystycznym. Na ustawionej przed Domem Kultury scenie wystąpiła morawska kapela Medicimbal oraz piosenkarka Beata Bocek. 

(indi)

źródło: ox.pl
dodał: ID

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: