KS MOSiR Cieszyn liderem!

Mimo ciągłego ''gonienia'' wyniku wyszarpali zwycięstwo liderowi z Częstochowy. Koszykarze KS MOSiR Cieszyn po ciężkim meczu pokonał zawodników z Politechniki Częstochowskiej. Radość z wygranej jest jednak połowiczna, bowiem kontuzji doznał jeden z cieszyniaków.

Drużyna z Częstochowy w trwającym sezonie III ligi ogrywała każdego przeciwnika. W niedzielnym meczu z ekipą znad Olzy również wydawało się, że kwestia zwycięstwa jest przesądzona. Po pierwszej kwarcie gospodarze prowadzili 19:11, lecz po krótkiej przerwie do ataku ruszyli podopieczni Łukasza Kuboszka. Przed końcem pierwszej połowy spotkania zmniejszyli stratę do gospodarzy na zaledwie pięć punktów (40:35). Niestety w tej części gry kontuzji skręcenia kolana doznał Wojciech Ficek, który kilka tygodni temu zmagał się z podobnym urazem. Najbardziej zacięta była trzecia kwarta.

Po zmianie stron trwała wyrównana walkę, w której jedno "oczko" więcej zdobyli częstochowianie.  W nerwowej końcówce meczu ważne trafienie za "3" zapisał na swoje konto Przemysław Rączka,  a rzut osobisty wykorzystał Adam Hajduk. Dobra postawa całego zespołu z Cieszyna przełożyła się  na końcowy wynik 72:69. Drużyna z Częstochowy poniosła pierwszą ligową porażkę, dzięki czemu  KS MOSiR Cieszyn awansował na pozycję lidera.

KU AZS PC Częstochowa - KS MOSiR Cieszyn 69:72 (19:11, 21:24, 15:14, 14:23)

KS MOSiR: Tomasz Czajkowski (16 pkt.), Szymon Kałuża, Michał Kaźmierczak (5), Wojciech Ficek (3), Adam Hajduk (26), Michał Talik, Leszek Siwy (8), Mateusz Tomica (2), Łukasz Kubik (2), Przemysław Rączka (10)