Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Krzyż Jana Pawła II w Skoczowie

“Ten krzyż splata historie cierpienia całego świata “ - mówiono o prywatnym krucyfiksie Jana Pawła II. Ten krzyż był i jest szczególnym symbolem. Wielkopiątkowa Droga Krzyżowa i Ojciec Święty przytulający się do niego. To on był najbliższym świadkiem choroby i cierpienia papieża. Przytulona do krzyża postać Jana Pawła II to jeden z wielu obrazów przywoływanych mówiąc o kwietniu 2005 r. W środę i czwartek krzyż będzie można zobaczyć w Parafii pw. Śśw. Ap. Piotra i Pawła w Skoczowie.

Na co dzień można spotkać ten niezwykły krucyfiks w bocznej nawie kościoła w Kraczkowej, pod Rzeszowem. Po śmierci Jana Pawła II to właśnie tam trafił jego prywatny krzyż, do którego przytulał się podczas ostatniej wielkopiątkowej Drogi Krzyżowej. Jednak nie łatwo tam go znaleźć, bo krzyż ciągle podróżuje. Trafia do parafii, seminariów duchownych i szpitali. Ludzie klękają, modlą się, czasem nawet płaczą. Już w środę - 2 czerwca i czwartek 3 czerwca (Boże Ciało), papieski krzyż będzie można zobaczyć i adorować w Skoczowie.

Parafia śśw. Ap. Piotra i Pawła zaprasza. W środę o godz. 19.00 krzyż zostanie przywieziony na Kaplicówkę, następnie o 22.30 procesja ze świecami przejdzie do parafialnego kościoła, a pół godziny później rozpocznie się msza św. Od północy do porannej mszy św., krucyfiks będzie adorowany przez poszczególne grupy parafialne - Koło Misyjne Dorosłych, Apostolstwo Dobrej Śmierci, Apostolat Maryjny. W czwartek o 6.25, 8.00, 10.00 i 11.00, będzie można uczestniczyć w mszach św. połączonych z błogosławieństwem krzyżem Jana Pawła II. O godz. 12.00 krzyż zostanie przewieziony do kaplicy w Wiślicy i tam adorowany. Od godz. 14.00 w kościele śśw. Ap Piotra i Pawła adorować będą go parafianie. O 18.00 zaplanowano uroczystą mszę św. i przekazanie krzyża kolejnej parafii.

KOD

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: