Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dzień Dziecka w Skoczowie

- Impreza pierwotnie miała odbyć się na Górnym Borze – mówi Julia Raszka z MDK w Skoczowie, który, obok Policji, jest organizatorem Euroregionalnego Festiwalu Dzieci i Młodzieży . – Niestety, ze względu na warunki pogodowe, musieliśmy przenieść zabawę na skoczowski Rynek. Okoliczności sprawiły, że zrezygnowaliśmy z niektórych atrakcji, choćby ścianek wspinaczkowych – tłumaczy Julia Raszka.

Zdobyli kartę rowerową

Skoczowski Dzień Dziecka upływa pod znakiem ratownictwa i bezpieczeństwa ruchu drogowego. Ponad 30 uczniów klas czwartych  z ZS 1 w Skoczowie przystąpiło do egzaminu na kartę rowerową. Policjanci sprawdzali także umiejętności motorowerzystów.

„Gwiezdne wojny” i „Sędzia Anna Maria Wesołowska”

Problematyce bezpieczeństwa dzieci poświęcone były XI Ogólnopolskie Dni Kultury, Ratownictwa i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, w ramach których młodzież powiatu cieszyńskiego przedstawiała przygotowane przez siebie programy artystyczne. Gimnazjum w Drogomyślu w tle muzyki z „Gwiezdnych wojen” przestrzegało przed niebezpieczeństwem, jakie na młodych ludzi czyha w Internecie. Uczniowie Gimnazjum nr 5 w Ochabach przedstawili - na bazie programu „Sędzia Anna Maria Wesołowska” - program artystyczny poświęcony przemocy w szkole. Publiczność przed deszczem kryła się w ustawionych przed sceną namiotach.

Jeszcze wiele atrakcji

Impreza potrwa do wieczora. Na dzieci czeka jeszcze wiele atrakcji - m. in. pokaz grupy antyterrorystycznej, sprzętu i psów policyjnych, pokazy Mistrzów Kung-Fu i Ju-Jitsu oraz występy formacji tańca nowoczesnego.

Powódź nie popsuła zabawy

Wydatki na walkę z powodzią nie odbiły się na zabawie. Impreza została sfinansowana ze środków unijnych.

Łukasz Grzesiczak

źródło:
dodał: ŁG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: