Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kryterium w Pszczynie dla Sławomira Kohuta

Sławomir Kohut (WELTOUR) wygrał szosowe Kryterium Uliczne w Pszczynie, które odbyło się 4 czerwca, pod patronatem Starosty Pszczyńskiego i Burmistrza Pszczyny. Pokonał Wojciecha Halejaka (JBG 2 TEAM) i Patryka Stosza (CCC Sprandi Polkowice).

Podczas ostatniego Kryterium Ulicznego, które odbyło się w Pszczynie doskonale zaprezentował się nasz krajan Sławomir Kohut z Pogórza. Był szybszy od Wojciecha Halejaka (JBG 2 TEAM) i Patryka Stosza (CCC Sprandi Polkowice), tym samym uzyskał pierwszą lokatę i wygrał wyścig. 

Nagrodę odebrał z rąk Starosty Pszyńskiego Pawła Sadzy i Wiceburmistrza Pszczyny Grzegorza Wanota. Gratulacje składał również Stanisław Gazda, olimpijczyk z Rzymu, zwycięzca Tour de Pologne oraz jego brat Franciszek, którzy niegdyś byli trenerami Sławomira Kohuta, który w tym sezonie występuje w barwach klubu Weltour.

Zwycięstwo w Pszczynie było dla Kohuta powrotem do kolarskiej przeszłości. - Tutaj wraz z moim bratem Sewerynem zaczynałem moją kolarską drogę w klubie GKS Krupiński Suszec pod okiem Stanisława i Franciszka Gazdy. Tym bardziej miło tu wygrać - mówił Sławomir Kohut.

Sławomir Kohut, olimpijczyk z Aten, wielokrotny Mistrz Polski, uczestnik Mistrzostw Świata i Europy. Wicemistrz Wyścigu Pokoju.
 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: