Krystyna Janda zagra Marię Callas podczas festiwalu Viva il Canto

Festiwal Viva il canto w Cieszynie będzie gościł niesamowitą artystkę. Krystyna Janda wystąpi 24 września na scenie Teatru im. Adama Mickiewicza wcielając się w rolę Marii Callas.

Maria Callas. Master Class, to spektakl Teatru „Polonia” Krystyny Jandy, którego premiera odbyła się we wrześniu 2015 roku. W postać legendarnej śpiewaczki operowej Marii Callas wciela się właśnie Krystyna Janda, zaś na scenie towarzyszą jej śpiewacy operowi. Legenda sceny operowej, Maria Callas, w ciągu wielu lat doczekała się wielu opracowań swojego życia, setek materiałów, wywiadów i filmów na youtube, a nawet dwóch filmów biograficznych i kilku telewizyjnych. Współcześnie pojawiła się nowa interpretacja niezwykłego tekstu teatralnego Terrence’a McNally’ego.

To wielokrotnie nagradzany, grany na całym świecie tekst. O miłości do sztuki. Do muzyki. Fascynujący. Dowodzący tezy, że życie bez sztuki nie ma sensu. Że sztuka potrafi sprawić, że wszystko, nawet codzienność, nabiera bogactwa i wartości. Opowieść o artystce, która z kolei sztuce oddała wszystko. Sztuce, która uczyniła ją szczęśliwą i podziwianą, a jednocześnie – samotną i zawiedzioną życiem. Wielka opowieść o pracy, warsztacie i relacji artysty z publicznością. - informują organizatorzy.

Obsada: Krystyna Janda, Agnieszka Adamczak, Anna Patrys, Mateusz Zajdel, Mateusz Dębski, Michał Zieliński

Rezerwacji karnetów i biletów na koncerty festiwalowe można dokonywać mailowo: info@vivailcanto.pl. Bilety do nabycia w kasie teatru i w systemie on-line (www.teatr.cieszyn.pl) oraz na godzinę przed każdym koncertem w kasach festiwalowych.

red.

źródło: mat.pras./ox.pl
dodał: MB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją