Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Krwisty Challenge również na Śląsku Cieszyńskim

Krwisty Challenge – chociaż określenie to może brzmieć nieco przerażająco, w rzeczywistości jego cel jest niezwykle szczytny. Zadanie pojawiło się jakiś czas temu i rozpowszechniło wśród jednostek OSP w całym kraju. Jak udało nam się dowiedzieć, aktualnie zmierzyć się z nim muszą również jednostki z powiatu cieszyńskiego.

Wyzwanie polegające na oddaniu krwi przez członków jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej pojawiło się jakiś czas temu w mediach społecznościowych. Aktualnie ciężko wskazać, gdzie jest jego początek, wiadomo jednak, że dotarło już na Śląsk Cieszyński. Cel akcji jest szczytny – ma za zadanie uzupełnić braki w bankach krwi i promować krwiodawstwo.

- #krwistychallenge - Wyzwanie zaliczone! (OSP Będzino). Członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Ustroniu Morskim oddali krew. Nominujemy: OSP Ustroń-Polana, OSP w Ustroniu Lipowcu – poinformowali strażacy z OSP w Ustroniu Morskim. Aktualnie brak informacji, czy jakiekolwiek inne jednostki zostały jeszcze nominowane, jednak jeżeli jeszcze tak się nie stało, z pewnością wkrótce pojawią się nowi nominowani. Ustrońskie jednostki OSP zostały wskazane w piątek (22 marca 209 roku). Zgodnie z zasadami wydarzenia, na oddanie krwi mają czas do 22 kwietnia.

Jakie jednak są zasady wyzwania? Przede wszystkim nominowana jednostka musi oddać krew w ciągu 30 dni od momentu wyzwania. Zdanie będzie zaliczone, jeśli choć jedna osoba z danej jednostki odda krew, oczywiście im więcej druhów odda tym lepie. Gdy nominowani strażacy zarejestrują się w bazie krwiodawstwa i zasiada na wygodnym fotelu, konieczne będzie zrobienie zdjęcia, Jednostka, która spełniła wyzwanie, nominuje kolejne wybrane przez siebie dwie jednostki. Ostatnim krokiem, jaki będzie to jest opublikowanie zdjęcia z challenge'u na stronie danego OSP z opisem "Wyzwanie zaliczone (w nawiasie podać od kogo otrzymano nominację)" + oczywiście nominowane dwie kolejne jednostki. Czekamy więc na rozwój akcji w regionie. 

 

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-03-25 19:04:14
Tomekcn5: Ox jak zawsze do tylu... "krwistychallenge" 13.01.2019 realizowały jako PIERWSZE na Slasku Cieszynskim juz OSP Cieszyn-Pastwiska nominowane przez OSP Mielenko. https://m.facebook.com/ospcieszynpastwiska/
2019-03-25 19:48:41
Tomekcn5: Polecam materiał z 09.02.2019 nagrany przez TVN o powstaniu akcji i o tym, że wtedy już akcja zawitała do Cieszyna. https://fakty.tvn24.pl/fakty-po-poludniu,96/osp-z-dobrzycy-pod-koszalinem-rozpoczela-akcje-oddawania-krwi,908119.html?fbclid=IwAR2MKVxOy3vtvCPRbNeq7B_Zj_ZqsnTpvSAP1sx4nCfMtOe9Y8k7W5IyiRo
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: