Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Krótki odpoczynek między sezonami

Choć trwa przerwa w sezonie skoków narciarskich, czasu na odpoczynek wiele nie ma. Członkowie kadry narodowej ciągle biorą udział w różnych treningach. Jak przyznaje Portalowi OX.pl Piotr Żyła, mimo są chwile by pobyć z rodziną i spotkać się ze znajomymi na grillu.

Od zakończenia zimowego sezonu w skokach narciarskich trochę czasu już upłynęło, do kolejnego – letniego – jeszcze trochę pozostało. Mimo to, skoczkowie narciarscy nie próżnują. Trenujemy cały czas. Są to treningi bardziej ogólne, biegi po górach, na siłowni trochę inny zakres ćwiczeń. Bardziej siłowe, wzmacniamy też ręce. A ostatnio rekreacyjnie gram w piłkę i tenisa – przyznaje w rozmowie z OX.pl Piotr Żyła.

Ale mimo treningów jest czas dla rodziny i znajomych. Początek maja czyli tradycyjna 'majówka' choć pogoda nie do końca była fajna to udało się zrobić grilla. Z synem byłem też na skokach w Goleszowie – dodaje skoczek.Zawodnicy myślą już jednak intensywnie o sezonie letnim. Tym bardziej, że trwa już sprzedaż biletów na zawody FIS Grand Prix w skokach narciarskich w Wiśle Malince. Najlepsi skoczkowie będą rywalizować w tych prestiżowych konkursach w dniach 31 lipca – 01 sierpnia (piątek-sobota) w zawodach drużynowych i indywidualnych. Poprzedzą je czwartkowe kwalifikacje (30 lipca).

Tydzień wcześniej odbędą się w Wiśle jeszcze Mistrzostwa Polski. Więc od czerwca już wchodzimy na skocznię, żeby przygotować się do tych letnich zawodów. Traktujemy je tak samo jak każde inne zawody, będziemy walczyc na ile będziemy w stanie
– mówi Piotr Żyła.

Na odbywające się w Wiśle na przełomie lipca i sierpnia Grand Prix organizatorzy przygotowali na każdy dzień zawodów po 4690 miejsc, w tym 2300 miejsc siedzących. Nowością na obiekcie im. Adama Małysza będzie nowa trybuna siedząca A7, która będzie umiejscowiona w miejscu sektora B2 i starej trybuny A7.
Na skoczni imienia Adama Małysza w czwartek, 30 lipca o godzinie 18:00 rozegrane zostaną kwalifikacje, 31 lipca konkurs drużynowy (godz. 17:30), a w sobotę, 1 sierpnia zawody indywidualne (godz. 20:15).
Ceny biletów:

Czwartek, 30 lipca 2015 - treningi i kwalifikacje
miejsca stojące B1 - 10 zł
miejsca siedzące A1, A2, A3, A4 - 20 zł
 
Piątek, 31 lipca 2015 – konkurs drużynowy oraz sobota, 1 sierpnia 2015 – konkurs indywidualny (na każdy dzień zawodów obowiązuje osobny bilet)
miejsca stojące B1 - 40 zł/1 dzień zawodów
miejsca siedzące, trybuna odkryta A1, A2, A3, A4, A7 (nowa trybuna) - 60 zł/1 dzień zawodów
miejsca siedzące, trybuna zadaszona A5, A6 - 80 zł/1 dzień zawodów
 
Nowością są karnety na dwa dni zawodów, które pozwalają na kibicowanie najlepszym skoczkom na świecie na obiekcie w Wiśle Malince zarówno podczas konkursu drużynowego, jak i indywidualnego.
 
Sprzedaż biletów przez prowadzić będą internetowy portal www.kupbilet.pl oraz sklep „Wiślaczek” zlokalizowany obok budynku Poczty w Wiśle (Plac Hoffa 2, tel. kontaktowy: 502 205 443).

Wstęp bezpłatny na skocznię na wszystkie dni zawodów mają:
dzieci do piątego roku życia,
osoby niepełnosprawne w stopniu znacznym.
W obu przypadkach opiekunowie muszą kupić bilet (do sektora B1).

Program FIS Grand Prix Wisła 2015 (30.07. - 01.08.2015):
30.07.2015 - treningi i kwalifikacje – godz. 18:00
31.07.2015 - konkurs drużynowy – godz. 17:30
01.08.2015 - konkurs indywidualny – godz. 20:15


Jan Bacza

źródło: ox.pl/mat. prasowe
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: