Krok od awansu

Cieszyńskie Pantery przystępowały do Mistrzostw Polski Amatorów w Jastrzębiu-Zdroju z celem utrzymania się w Dywizji II. Zadanie zostało wykonane, choć również niewiele zabrakło do awansu.

Pantery nie rozpoczęły zmagań zbyt udanie, ponieważ w pierwszych dwóch meczach musiały uznać wyższość rywali. - Było nerwowo po dwóch meczach. Natomiast te wyniki z pierwszych dwóch spotkań nie były dziełem przypadku, bo jak się później okazało, to trzy drużyny z naszej grupy, łącznie z nami, zameldowały się w półfinale. Nasza grupa była najmocniejsza – przyznał Janusz Chrapek.

Hokeiści z Cieszyna wygrali z Warsaw Kings aż 6:0 na zakończenie fazy grupowej i awansowali do ćwierćfinału, w którym wyeliminowali nowotarżan. - Jesteśmy zadowoleni z wyniku. Naszym celem minimum był awans do ćwierćfinału, aby uniknąć spotkań o utrzymanie – dodał kapitan HC Pantery Cieszyn.

W 1/2 finału przyszło im się zmierzyć z rywalem z grupy – Dragons Gdańsk. Niestety, podobnie jak grupie, również i w półfinale górą z pojedynku wyszli gdańszczanie, którzy zarazem awansowali do Dywizji I. - W pierwszym meczu zadecydowały pierwsze trzy minuty, po których przegrywaliśmy już 0:3. Źle weszliśmy w mecz. Natomiast spotkanie półfinałowe to był już wyrównany przebieg spotkania. Po dwóch tercjach utrzymywał się bezbramkowy remis. W ostatniej odsłonie decydowały już detale, zmęczenie i Dragonsi wygrali.

Mistrzostwa Polski Amatorów w hokeju na lodzie, Dywizja II. półfinały (o awans do I Dywizji):

• Dragons Gdańsk - HC Pantery Cieszyn - 2:1
  • Szerszenie Oświęcim - Husaria Białystok - 5:2