Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Krematorium wróciło...

Nie pozwolimy, żeby w Wiśle zostało otwarte krematorium - mówią mieszkańcy Głębiec. Chociaż wydawało się, że sprawy nie ma, temat wrócił po zamontowaniu w sobotę na budynku ozdób na okna z tajemniczymi napisami. Co w tej sprawie ma do powiedzenia właściciel obiektu?

O rzekomym krematorium w Wiśle zrobiło się głośno pod koniec ubiegłego roku. Mieszkańców Głębiec zaniepokoił powstający budynek, którzy architekturą przywoływał obiekt, w którym spopiela się zwłoki. Sprawa dotarła do władz miasta. Jan Poloczek, burmistrz Wisły, po rozmowie z właścicielem domu, tonował nastroje.


Mam zapewnienie, że nic takiego nie powstanie – mówił włodarz. Teraz jednak sprawa wróciła jak bumerang. Mieszkańcy zaalarmowali nas, że na budynku zostały zamontowane w sobotę dziwne osłony na okno z tajemniczymi napisami. O sprawie poinformowali od razu także radnego z Głębiec, Tomasza Bujoka. – Byłem na miejscu. Wygląda to co najmniej dziwnie. Nie pozwolimy na to, żeby w Wiśle powstało krematorium. Kto w tak dziwny sposób ozdabia swój budynek. Ja bym tak nie zrobił – powiedział w rozmowie z portalem Ox.pl Tomasz Bujok.


Jak ustaliliśmy, na miejscu pojawili się już strażnicy miejscy. Zobaczyli to, o czym wszyscy w Głębcach mówią od kilku dni. Jedno z okien zostało ozdobione fragmentami znanej piosenki Dżemu „Sen o Wiktorii”, na innym czytamy m.in. „Nie zadzwonisz do mnie przez calutki dzień. Jestem niemal pewien, że coś stało się. Czarne myśli w głowie są jak stada  wron z telegramem w dziobie. Przez niepokój mój lecą w noc, wpadasz odmieniona”.


Rozumie pan coś z tego, bo ja nie. Nie dziwię się, że mieszkańcy są zaniepokojeni, a nawet oburzeni – skwitował Bujok. Co na to władze miasta? Jan Poloczek podtrzymał w rozmowie z nami to, co już mówił: – Żadne krematorium w tym miejscu nie powstanie.
Właściciel obiektu, Wiesław Kuczek, powiedział to samo.


– Chciałem zrobić w Wiśle coś niekonwencjonalnego, nietypowego. Od początku ten obiekt projektował ten sam człowiek, który został nagrodzony za także nietuzinkowy projekt Teatru Rozrywki w Krakowie – wyjaśnił w rozmowie z portalem Ox.pl. A dziwne napisy?
–  Dżem i Perfect to moje ulubione zespoły, dlatego umieściłem cytaty. Nie wiem, czy już się pojawiła Wisława Szymborska, bo też ma być – dodał.


Wiesław Kuczek zdradził, że chciał wykonać także nietypowe ogrodzenie, ale widząc jakie zamieszanie już wywołał swoimi pomysłami, najprawdopodobniej się z tego pomysłu wycofa.


wot

źródło: ox.pl
dodał: WOT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: