Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kręgi i Kadry w Cieszynie

Tylko nieco ponad tydzień został do startu jednej z największych imprez kulturalnych regionu. Po raz 9. w ramach Festiwalu Wakacyjne Kadry w Kręgach Sztuki odbędą się darmowe projekcje filmów, koncerty, warsztaty, wykłady, spotkania. Festiwal potrwa od 9 do17 lipca.

To jedna z najbardziej rozpoznawalnych w Polsce cieszyńskich imprez kulturalnych.  Pierwsza edycja Wakacyjnych Kadrów odbyły się w 2006 roku. Z czasem dołączył do nich Festiwal Europejskich Szkół Artystycznych i Twórczości "Kręgi Sztuki". Razem łącząc różne dziedziny sztuki (film, teatr, sztuki plastyczne) i miasta (Katowice-Kraków -Cieszyn-Ostrawa) stanowią interesującą i oryginalna propozycję kulturalną na początku wakacji.

W tym roku, podobnie jak w przypadku poprzednich edycji, bogactwo festiwalowe może przyprawić o zawrót głowy. Cieszyńskie "Kręgi" rozpoczną się oficjalnie w Teatrze im. A. Mickiewicza 9 lipca o 19.00 koncertem inauguracyjnym Motion Trio i Zohar Fresco. Jednak już wcześniej - od przedpołudnia - na Zamku, w COKu, na UŚiu odbywać będą się warsztaty - muzyczne, filmowe, plastyczne.  W kolejnych dniach czeka na uczestników festiwalu wiele: wykłady i spotkania (m.in. z Anielką Lubieniecką, autorką filmów animowanych; Andrzejem B. Czuldą, reżyserem; producentem filmu "Chce się żyć", Wiesławem Łysakowskim oraz Anną Seniuk, aktorką) oraz projekcje filmowe i spektakl teatralny.

PROGRAM KRĘGÓW SZTUKI

W przypadku "Kadrów" do wyboru będzie 14 cykli tematycznych, m.in. Wakacyjne Kadry Dzieciom, Filmy dla młodzieży 12+, etiudy studenckie/kino niezależne, Mistrzowie Kina- Wojciech Jerzy Has oraz przegląd najciekawszych propozycji kina narodowego: polskiego, chińskiego, indyjskiego, serbskiego, irańskiego, duńskiego czy rumuńskiego. To jedna z nielicznych okazji, by na dużym ekranie zobaczyć filmy takie jak: Pętla (Wojciech J. Has.), Biegnij chłopcze, biegnij (Pepe Danquart), Nankin! Nankin! (Lu Chuan), Przewodnik po Belgradzie z piosenką weselną i pogrzebową (Bojan Vuletić), Jestem Nasrine (Tina Gharavi), Wesele w Besarabii (Napoleon Helmis) itd.

PROGRAM WAKACYJNYCH KADRÓW 

Na seanse filmowe do wszystkich obiektów festiwalowych, wstęp wolny, jednak trzeba zarezerwować bezpłatne wejściówki lub skorzystać z puli miejsc wydawanych poza rezerwacją internetową (przed seansem). Internetowa rezerwacja wejściówek do Kina "Piast" TUTAJ (zostały jedynie bilety na "Rękopis znaleziony w Saragossie" W.J. Hasa).


Portal OX.PL jest patronem medialnym Festiwalu.


(red.)

źródło: OX.PL
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: