Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kradną karty, alkohole i rzeczy z promocji

Choć pospolite, nadal występują...warto ustrzec się przed złodziejami i kradzieżami. Kiedy w ciepłe dni zwalniamy bieg, ciesząc się wspaniałą aurą – złodzieje nie próżnują tylko wykorzystują naszą nieuwagę... Co ginie w powiecie cieszyńskim?


Tylko w ostatnich dniach dokonano kradzieży za kilkanaście tysięcy złotych. - W Ustroniu na ul. Złocieni zniknęła karta bankomatowa i dokumenty. Złodziej przy użyciu karty zapłacił za zakupy i usługi. W sumie 45-latka i 53-latek z Gliwic, którzy padli ofiarą złodzieja straty oszacowali na 5 551 zł – informuje podkom. Krzysztof Pawlik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Jednak złodzieje zuchwale kradną towar ze sklepów, który potem konsumują, albo próbują sprzedać. Niedawno z jednego z cieszyńskich sklepów zniknęło 9 butelek whisky a straty oszacowano na 1117 zł. Również alkohol i również w Cieszynie zniknął w kolejnym sklepie - tu straty oszacowano na 1950 zł, łupem padły także narzędzia w jednym z marketów. - Tu sprawcę ujął ochroniarz, a policjanci zatrzymali 33-latka. Sprzęt który próbował ukraść był wart niespełna 1000 zł – dodaje podkom. Krzysztof Pawlik.

Zgłoszono także kradzież sporej sumy pieniędzy na jednym z parkingów.

Niestety, choć to pospolite przestępstwa - Policja ostrzega. Naprawdę warto zabezpieczyć swoje rzeczy i pozostać czujnym. Nie przechowujmy swoich kart bankomatowych z pinem czy hasłem dostępu. Chrońmy się przed kieszonkowcami, czy złodziejami, którzy czyhają na okazję do kradzieży.


KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: