Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kozucha Kłamczucha

W poniedziałek 09.09.2019 w Osiedlowym Centrum Kultury i Rekreacji odbyło się przedstawienie dla dzieci pt. "Kozucha Kłamczucha" na podstawie książki Janiny Porazińskiej. fot. Marii
źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

7
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-09-09 19:50:06
donekT: "Kozucha Kłamczucha" na podstawie książki Janiny Porazińskiej. A tymczasem jakie dzieła pewne środowiska próbują serwować najmłodszym. Przykłady? Książeczka z przeznaczeniem dla dzieci Pernilla Stalfelt "Mała książka o włosach", Jakie tam są przekazywane treści??? Np. cytuję "Grupę osób, które ogoliły się na łyso nazywamy skinheadami. Na przykład łyse panie z brodą mogą pracować w cyrku"/ "Albo uszy. Panie i panowanie mają włosy rosnące na ... Aż trudno sobie wyobrazić, że takie panie i tacy panowie pracują w banku" koniec cytowania. Oczywiście poniektórym przytoczonym treściom towarzyszą "soczyste" ilustracje, bez cenzury. Kim jest Pani (myślę) Pernilla Stalfelt? Mieszkająca w Szwecji pedagog sztuki w muzeum Moderna w Sztokholmie. Jej praca i działania ponoć wpłynęły między innymi na treści jej książeczek adresowanych do dzieci, których tematy nawiązują do wcześniej przezeń organizowanych wystaw, które dały początek pomysłom na te książki. Jakimi jeszcze pozycjami dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat zasłynęła Pani (myślę) Pernilla Stalfelt?
2019-09-09 19:51:46
donekT: "Mała książka o kupie" opisywana jako cytuję" Czy rzeczywiście można napisać całą książkę o kupie, jej zapachach, puszczaniu bąków i jednocześnie zilustrować jej różne kształty i rozmiary? Taaak! - krzykną dzieci, które się o to zapyta. Ich stosunek do spraw związanych z ciałem graniczy z fascynacją, a przy tym pozbawiony jest wszelkiego wstydu. Jakże często dzieci z dumą pokazują swoje pełne nocniczki. Bardzo niewielu dorosłych potrafi mówić, a co dopiero pisać o kupie lub ją rysować. Pernilla Stalfelt zrobiła to pierwsza i to z wielkim sukcesem. „Mała książka o kupie” zyskała w Szwecji wysoką pozycję wśród literatury dziecięcej i stała się dziecięcym bestsellerem. Być może dzięki temu, że napisana jest prostym, zrozumiałym dla dziecka językiem, a co najważniejsze - bardzo dowcipnie. Treść dopełniają doskonałe, kolorowe obrazki. Autorka bez zażenowania pisze o zatwardzeniu, biegunkach, wizytach w toalecie, o tym, że np. kwiatki i truskawki potrzebują kupy, aby mogły rosnąć, itd. A także o tym, że nawet największe gwiazdy filmowe, modelki z pierwszych stron gazet, piłkarze i królowie, podobnie jak zwykli ludzie - też robią kupę." koniec cytatu Tymczasem jakie znajdujemy przykładowe recenzje, zwłaszcza krytyczne? cytat "Według mnie książka jest obrzydliwa. Ilustracje porównujące kupę do kiełbaski i wyjaśnienia dlaczego nie jemy kupy- jak dla mnie zbyt gruby kaliber. Uważam, że książka jest kontrowersyjna. Po przejrzeniu zdecydowałam się ja odsprzedać, nie będę jej czytać dziecku."koniec cytatu.
2019-09-09 19:55:44
donekT: Tymczasem gdzie miejsce dla promocji np. Juliana Tuwima "Lokomotywa", "Ptasie radio", "Pan Hilary", "Słoń Trąbalski", "Bambo" ( à propos, Bambo został uznany za utwór RASISTOWSKI), czy Jana Brzechwy "Akademia pana Kleksa", "Pan Drops i jego trupa", czy Janusza Korczaka "Król Maciuś Pierwszy"?????????? Gratulacje dla Osiedlowego Centrum Kultury i Rekreacji, że promują krajowych autorów, piszących z myślą o dzieciach i dla nich, bez upolityczniania.
2019-09-10 07:01:46
krzysztof.mm: Kozucha Kłamczucha - to a propos premiera??....
2019-09-10 07:41:39
Zza: Przedstawienie w wykonaniu Studia Teatralnego Sztuka zostało zrealizowane dzięki środkom Funduszu Inicjatyw Obywatelskich FIO Śląskie Lokalnie w ramach projektu Bajkowy Cieszyn realizowanego przez Fundację MamGrono.
2019-09-10 08:13:22
askli: DonekT to akurat nie OCKiR promuje takie przedstawienie, a jedynie udostępnia sale. Przedstawienie było zorganizowane przez Fundację MamGrono w ramach FIO.
2019-09-10 18:39:49
donekT: Dziękuję za sprostowanie. Wyrazy szacunku i czapka z głowy dla Fundacji MamGrono. Tak dalej trzymać!!!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: