Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Koszty OC rosną. Sprawdź, jak zaoszczędzić na przeglądzie

Stawka za ubezpieczenie OC rośnie i będzie coraz wyższa. W porównaniu z zeszłym rokiem koszty ubezpieczenia wzrosły już średnio o ok. 50%. Utrzymanie pojazdu wyraźnie drożeje. Jest jednak jeden niezawodny sposób, by choć trochę zaoszczędzić.

Chociaż wielu z nas dotychczas nie wiedziała o tym problemie, od kilku lat segment ubezpieczeń OC przynosił ubezpieczycielom ogromne straty – według obliczeń KNF w roku 2014 sięgnęły one prawie 800 mln złotych! Towarzystwa ubezpieczeniowe tocząc walkę o klienta, czyli rywalizując ceną, same przyczyniły się do nierentowności segmentu OC. Coraz wyższe, choć często wywalczone w sądach, są odszkodowania dla ofiar wypadków – przy ciężkich obrażeniach ubezpieczyciel wypłaca nawet kilkadziesiąt lub kilkaset tysięcyzłotych. Kwoty zadośćuczynień za tzw. szkody osobowe od 2013 roku rosną systematycznie. Podwyżki ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej były zatem kwestią czasu – dlaczego jednak uderzają w nas właśnie teraz i są tak drastyczne?

Rosnące stawki za ubezpieczenie OC to wynik zmian, jakie na ubezpieczycielach wymusiła Komisja Nadzoru Finansowego. W związku z obowiązkowym wdrożeniem 21 wytycznych, zwiększyły się między innymi koszty operacyjne ubezpieczycieli związane z likwidacją szkód i wypłatą odszkodowań. W wyniku wdrożenia tych zmian, co prawda płacimy więcej za OC, ale w przypadku niepożądanych zdarzeń na drodze, możemy liczyć na sprawiedliwe odszkodowanie

Dodatkowo, we wrześniu 2015, przewodniczący KNF, Andrzej Jakubiak zaapelował do ubezpieczycieli o podwyższenie składek i zakończenie wojny cenowej, a w lutym 2016 wprowadzono podatek bankowy, którym obciążono niektóre instytucje finansowe, w tym także firmy ubezpieczeniowe. 

Jest jeszcze jeden powód rosnących stawek OC – na przyszły rok planowane jest przywrócenie tzw. podatku Religi, który ma być formą daniny firm ubezpieczeniowych na leczenie ofiar wypadków samochodowych. W  ramach odszkodowań, towarzystwa ubezpieczeniowe płacą zwykle za to, co nie jest refundowane przez NFZ, pozostałe koszty leczenia ponosimy my, opłacający składki zdrowotne. 

Podwyżek OC nie unikniemy. Niestety, utrzymanie samochodu staje się coraz droższe. Na poprawę humoru – przypominamy, gdzie można zaoszczędzić na przeglądzie.

Wykonując przegląd pojazdu na stacji Auto Gaz Czech w Cieszynie do każdego badania dostajemy gratis kupon na McZestaw Big Mac® o wartości 15,90 zł.  

 

Weź udział w promocji - odbierz McZestaw Big Mac®

Pieniądze wydane na ul. Motelowej 16 w Cieszynie wracają do nas w bardzo smacznej postaci!

Na SKP Auto Gaz Czech za każdy przegląd zyskać można kupon na posiłek w pobliskiej restauracji McDonald’s

Kupon otrzymasz za każde wykonane okresowe badanie techniczne, nawet jeśli odwiedzisz Auto Gaz Czecha kilka razy, przyjeżdżając z kilkoma pojazdami. 

Promocją objęte są okresowe badania techniczne pojazdów o masie do 3,5 t (także LPG i pojazdy z zagranicy). Ilość kuponów jest nieograniczona! Kupon zrealizować można w restauracji sieci McDonald’s w Cieszynie przy ul. Katowickiej, czyli zaledwie 50 m od Auto Gaz Czech. 

Szczegóły i regulamin promocji „Zrób przegląd, zjedz za kupon” znaleźć można na stronie www.promocja-na-skp.ox.pl:

 

Uwaga! Promocja "Zrób przegląd, zjedz za kupon" została przedłużona na cały rok 2017!

 

Nie zapomnij o przeglądzie, zamów sms z przypomnieniem

Aby zawsze pamiętać o przeglądzie warto zapisać się na przypomnienie sms. Możesz to zrobić podczas przeglądu na SKP Auto Gaz Czech lub nawet teraz za pośrednictwem strony www.autogazczech.eu.

Stacja Kontroli Pojazdów nr SCI 015/P przy ulicy Motelowej 16 w Cieszynie działa od 12 kwietnia 2010r. Do okresowych badań technicznych pojazdów o masie do 3,5 t, Auto Gaz Czech wykorzystuje nowoczesny sprzęt diagnostyczny renomowanej firmy MAHA oraz profesjonalny sprzęt do geometrii kół firmy Beissbarth. Od nowego roku za przegląd w Auto Gaz Czech zapłacić będzie można kartą kredytową. 

 

STACJA KONTROLI POJAZDÓW Auto Gaz Czech

AUTO GAZ CZECH SP.J.
ul. Motelowa 16
43-400 Cieszyn
tel. 33 479 34 35

Godziny otwarcia:
pn-pt: 7.00 - 19.00
so: 7.00 - 13.00


artykuł sponsorowany

źródło: ox.pl
dodał:
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: