Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

KOSOVO 1999-2019

KOSOVO 1999-2019 Spotkanie uczestników I zmiany KFOR 18 Bielskiego Batalionu Desantowo-Szturmowego w Centrum Weterana w Warszawie. W dwudziestą rocznicę pierwszej polskiej misji w NATO, którą realizowano w Kosowie, żołnierze 18 Bielskiego Batalionu Desantowo-Szturmowego z Bielska Białej w tym kilku ze Śląska Cieszyńskiego w dniu 8 czerwca 2019 r w Centrum Weterana w Warszawie oddali honor kolegom, którzy zginęli w służbie Rzeczypospolitej. Złożono wieniec pod pomnikiem głównym i znicze pod Ścianą Pamięci dla ppłk Zbigniewa Wydrycha i Komandosom z 18 bdsz kpt Sławomira Stróżaka, kpr Grzegorza Rusinka, kpr Sylwestra Kutrzyka, kpr Artura Pyca poległym na innych misjach. Spotkanie było doskonałą okazją do wspólnego spędzenia czasu w gronie przyjaciół, jak i szansą na przywołanie wspomnień z okresu misji w Kosovie. Pomogła w tym wystawa cennych pamiątek i fotografii, ( którą mogli oglądać wszyscy zainteresowani) oraz multimedialna prezentacja przygotowania przez Pana Krzysztofa Klimaszewskiego uczestnika misji. Fot: Mariusz Jaszczurowski
źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-06-09 20:45:51
bronek91: Jak zawsze, szacun dla weteranów!
2019-06-09 20:50:53
bronek91: Należy się jednak zastanowić, co doprowadziło do destabilizacji Jugosławii? Przecież rozpad nastąpił w okresie, kiedy poszczególne narody Europy chciały się za sobą jednoczyć. Pewne jaskółki w rozpadzie Jugosławii, całkowicie niepotrzebnym, dopatrują się udziału Niemiec. Osobiście polecam publikację Marka Waldenberga, "Rozbicie Jugosławii: jugosłowiańskie lustro międzynarodowej polityki". Gdyby nie rozpad Jugosławii, z dużym prawdopodobieństwem nie byłoby Kosowa. Co więcej, co doprowadziło do zmian etnicznych na tamtym terenie?
2019-06-09 21:22:19
bronek91: Zresztą od sytuacji w Kosowie upatruje się powolny proces próby zmiany oblicza Europy. Nie pozostaje nic więcej dodać, iż Косово је Србија/Kosovo je Srbija. Zresztą to zwycięstwo Turków na Kosowym Polu w roku 1389 ustabilizowało ich panowanie na Bałkanach i realny wpływy po Dunaj aż do 1878 roku. Kosowo to poniekąd Okopy Świętej Trójcy z Nie-Boskiej komedii Zygmunta Krasińskiego. Oby historia w wersji do kwadratu się nie powtórzyła.
2019-06-09 21:29:40
bronek91: Tak à propos, co zachęca poniektórych polskich żołnierzy, byłych, do pracy w rzekomej agencji ochrony Blackwater, obecnie nazywającej się Academi, nawiązując do działalności Platona.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: