Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Korzystna współpraca, czyli ''Beskidzkie gronie za Olzą i Wisłą''

W sali rzymskiej Muzeum Śląska Cieszyńskiego odbyło się spotkanie z autorką książki ''Beskidzkie gronie za Olzą i Wisłą''. Tego dnia można było również nabyć pięknie wydany album po promocyjnej cenie.

Czwartkowe spotkanie (24.11.2011) zostało poświęcone książce "Beskidzkie gronie za Olzą i Wisłą". Przybyłych gości przywitał dyrektor Muzeum Śląska Cieszyńskiego - Marian Dembiniok. Wśród zaproszonych byli: Stanisław Folwarczny, wiceburmistrz Czeskiego Cieszyna oraz Józef Waschut Sekretarz Starostwa Powiatowego w Cieszynie.

- Nie jest to pierwsza książka, ani też pierwszy album, który wspólnie z wydawnictwem Regio wydajemy – podkreślił podczas promocyjnego spotkania Marian Dembiniok – wcześniejsze publikacje okazały się być trafionym przedsięwzięciem.

"Beskidzkie gronie za Olzą i Wisłą" jest kontynuacją wcześniejszej części. W 2007 roku został wydany pierwszy tom barwnego albumu.  - Wydaliśmy również album, który do dzisiaj jest w sprzedaży, myślę tu o "Szlacheckich Siedzibach na Śląsku Cieszyńskim"- solidna i potężna porcja wiadomości. Później ukazała się publikacja  "Tramwajem po Cieszynie", a w zeszłym roku pojawiła się pozycja "O Góralach, Wałachach, Lachach i Jackach na Śląsku Cieszyńskim" – dodaje  Marian Dembiniok - Współpraca trwa i myślę, że nadal będzie trwała. Mam nadzieję, że nie spotykamy się ostatni raz.

Książka "Beskidzkie gronie za Olzą i Wisłą" nie jest przewodnikiem turystycznym. - Publikacja zawiera legendy, historię, ciekawostki przyrodnicze ...– zdradza autorka Irena Cicha, która szczególny ukłon w trakcie spotkania kieruje w stronę  Muzeum Śląska Cieszyńskiego – Na samym początku pragnę podziękować dyrektorowi Muzeum, za współpracę, która jest nie tylko korzystna, ale również  przynosi pociechę czytelnikom po obu stronach Olzy. Podziękowania składam również wszystkim współpracownikom.

Jak pracę nad książką wspomina Irena Cicha? - Trudna, ale piękna – mówi autorka – cieszę się, że książka już się pojawiła. Mam nadzieję, że spodoba się czytelnikom nie mniej niż pierwsza część.

W czasie promocji książki można było nabyć "Beskidzkie gronie za Olzą i Wisłą" w cenie promocyjnej 60 złotych. Spotkaniu towarzyszyły występy kapeli Torka z Jabłonkowa.
 

 

BsK


 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: