Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Koronki zachwyciły królewnę. To był hit w Dubaju!

Delegacja Województwa Śląskiego wraca do Polski po tym, jak zachwycała i zachęcała do odwiedzenia naszego województwa w pawilonie Polski w Dubaju. Wyprawa sprzyjał wymianie kontaktów, prezentacji naszego regionu, w której główną role odgrywały koronki koniakowskie i ta rekordowa największa. Nic dziwnego, że te misterne dzieła zachwyciły dubajską księzniczkę.

27 stycznia do 2 lutego Województwo Śląskie uczestniczyło w Wystawie Światowej w Dubaju. Była to okazja do zaprezentowania potencjału gospodarczego, kulturalnego i turystycznego regionu
= Expo było świetną okazją do pokazania potencjału naszego regionu w oderwaniu od stereotypu związanego z przemysłem ciężkim. Województwo Śląskie to coraz częściej nowoczesne, przyjazne środowisku technologie, czy nowoczesna liczącą się w świecie medycyna. Wystawa była jednocześnie szansą dla naszych przedsiębiorców, szansą na promocję w jednym z najbardziej prestiżowych miejsc na świecie. Jako region łączymy tradycję z nowoczesnością. Etos pracy, z którego słyniemy, przenosimy do nowej rzeczywistości. W taki sposób na Expo pokazaliśmy nowe oblicze Województwa Śląskiego – akcentuje marszałek Jakub Chełstowski.

Poza ekspozycją w Pawilonie Polski w tzw. Strefie Wystaw Czasowych, Województwo Śląskie przygotowało cały wachlarz wydarzeń towarzyszących, m.in. występy Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, pokazy kulinarne prowadzone przez Remigiusza Rączkę, gry, parady, zabawy i warsztaty dla dzieci organizowane przez Śląski Festiwal Nauki, występy teatralne oraz wiele atrakcji związanych z motywem przewodnim koncepcji tj. koronką koniakowską - pokazy heklowania i mody, prezentacje czy live performance znakomitej polskiej artystki ulicznego street artu – Nespoon.

- Możliwość zaprezentowania się na tak prestiżowej imprezie to wielka szansa promocji naszej marki. Marki, która z racji wykorzystania do produkcji bawełny, nawiązuje do natury. Dla nas teraźniejszość jest tożsama z poszanowaniem tradycji – podkreśla Lucyna Ligocka-Kohut, prezes Fundacji Koronki Koniakowskie.

Koronki zachwyciły samą księżniczkę. Pawilon odwiedziła członkini rodziny królewskiej Sheikha Mozah bint Marwan bin Mohammed bin Hasher Al Maktoum. Warto zaznaczyć, że Sheikha Mozah należy do jednej ze znaczących rodzin rządzących ZEA, rodziny Al Maktoum. Sheikha Mozah zwiedziła wystawę Województwa Śląskiego, podziwiała koniakowskie koronki oraz pokaz mody, uczestniczyła także w koncercie Zespołu Pieśni i Tańca “Śląsk”. Co ciekawe, Sheikha Mozah jest pierwszym członkiem rodziny królewskiej, który lata jako wykwalifikowany pilot komercyjny Emirates Airlines.

Do najważniejszych wydarzeń obecności Śląskiego na EXPO 2020 należała także konferencja gospodarcza Business Gateway to Europe. Ambasadorami województwa na Expo byli m.in. wspomniany już Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im Stanisława Hadyny oraz naukowcy z Uniwersytetu Śląskiego, swoją reprezentację będzie miał Śląski Klaster Lotniczy oraz Fundacja Koronki Koniakowskie.
- Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk był już z wielu krajach, ale wizyta w Dubaju to nasz debiut. Mam nadzieję, że obecność „Śląska” przyczyniła się do zainteresowania i odwiedzania polskich stoisk – przekonuje dyrektor zespołu, Zbigniew Cierniak.

Hasłem wizyty województwa śląskiego w Dubaju było „Silesia – Land of opportunity” (Śląsk regionem możliwości) było hasłem przewodnim Tygodnia Województwa Śląskiego na EXPO 2020 Dubai.

- W ten sposób pokazaliśmy nasz region poprzez pryzmat siły możliwości, która z jednej strony jest widoczna w zmianach, transformacji i innowacyjności, a z drugiej strony - możliwości wykorzystania potencjału i skorzystania z osiągnięć regionu w zakresie gospodarczym, turystycznym, kulturowym. To miejsce, gdzie postęp i rozwój koegzystują z tradycją i historią. Bogata i oryginalna kultura uformowana na przestrzeni wieków doskonale współgra z silną tożsamością mieszkańców regionu – dodaje wicemarszałek Wojciech Kałuża.

Światowa Wystawa Expo to także wyjątkowa okazja, by nawiązać kontakty handlowe, biznesowe oraz zaprezentować walory naszego regionu i pokazać je całemu światu. Głównymi celami obecności regionu na EXPO 2020 była prezentacja potencjału firm województwa, a tym samym promocja wzajemnych kontaktów gospodarczych i nawiązanie współpracy z partnerami gospodarczymi z krajów Zatoki Perskiej.

KOD

fot.slaskie.pl/Fundacja Koronki Koniakowskie

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-02-04 12:22:13
Oko: Maseczkowy cyrk, choć koronki piękne.
2022-02-04 14:44:07
Anthony: gmina wolna od LGBT i kraj gdzie kobiety chodzą w namiotach, coś łączy te rasy
2022-02-04 15:08:03
Boska Adela: a mnie zachwyca ta informacja, jak się Polski Burdel wali to z łoskotem: "Kilka skupów złomu w Zachodniopomorskiem otrzymało ofertę zakupu stępki, którą cztery lata temu odsłonięto w obecności premiera. Wyznaczono cenę za stępkę: dwa złote za kilogram. Ma 62 tony, jest wykonana z atestowanej stali i miała stać się bazą do budowy nowoczesnego polskiego promu."
2022-02-04 15:09:00
Boska Adela: a może by tak ojciec biznesmen ogłosił zbiórkę na wykupienie tej cennej historycznej pamiątki po czarnych latach rządów PiS?
2022-02-04 17:43:07
: "Otrzymaliśmy polecenie zatrzymania wszystkich osób oznakowanych barwami LGBT, niezależnie od tego, w jaki sposób się zachowywali. Polecenie to traktowaliśmy jako rozkaz, który należy wykonać" - i kto to mówi? szejk z Emiratów? - nie, to polski policjant zeznaje w sprawie politycznie sterowanych zatrzymań podczas "Tęczowej Nocy" 7 sierpnia 2020 r. - a miała to być koronkowa robota, wyszła jak zwykle zafajdana pisim łajnem szmata
2022-02-04 17:48:52
Kankee: A gdzie koronkowe stringi dla królewny?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: