Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Koronka na granicy

Dla Jego bolesnej męki. Miej miłosierdzie dla nas i całego świata - tymi słowami modlić się będą wierni na mostach granicznych w Cieszynie już w tę sobotę (28.09) punktualnie o godz. 15.00.


Wspólna modlitwa Koronki do Miłosierdzia Bożego zgromadzi wiernych w 100 miejscowościach w całej Polsce i na świecie. Tak wierni chcą uczcić rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny Kowalskiej.


Święta Faustyna była zakonnicą ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, mistyczką, stygmatyczką i wizjonerką. Znana jest przede wszystkim jako głosicielka kultu Miłosierdzia Bożego i autorka Dzienniczka, w którym opisała swoje duchowe i mistyczne doświadczenia.


Już szósty rok, tego samego dnia i o tej samej porze na rogach ulic zatłoczonych miast, uśpionych miasteczek i wiejskich rozdrożach, będziemy prosić Boga o miłosierdzie dla nas i całego świata. Pragniemy, aby poprzez tę modlitwę dać świadectwo wielkiej mocy Bożego Miłosierdzia. Modlimy się także w intencjach, które niepokoją nasze lokalne społeczności – mówią organizatorzy akcji z Iskry Bożego Miłosierdzia.


Celem akcji także danie świadectwa i przypomnienie światu o przesłaniu Bożego Miłosierdzia. W inicjatywę może włączyć się każdy wierny - kapłani, siostry zakonne i laikat.


Wystarczy znaleźć dogodne i bezpieczne miejsce na ulicy, skwerze, obok skrzyżowania, by wspólnie i w łączności z modlącymi się o tej samej porze na całym świecie, zmówić Koronkę. Udział w inicjatywie można zgłosić na stronie internetowej www.iskra.info.pl.
 

DK

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: