Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Koronawirus: podsumowanie dnia (1.04)

Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bielsku-Białej podał dane dotyczące ilości osób wobec których podejmowane są działania na terenie Powiatu Cieszyńskiego w związku z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. Stan na dzień 1.04.2020.

Z danych Inspektora Powiatowej Stacji Epidemiologiczno-Sanitarnej w Bielsku-Białej który przejął obowiązki czasowo zamkniętej stacji z Cieszyna wynika, że na dzień 1.04 o godzinie 14.00 w Powiecie Cieszyńskim mamy:

  • 725 osób w nadzorze sanitarnym
  • 376 osób w domowej kwarantannie lub izolacji
  • 11 osób hospitalizowanych

Straż miejska podległa policji od 2.04.2020

Minister MSWiA Mariusz Kamiński wydał rozporządzenie w myśl którego strażnicy miejscy i gminni od czwartku 2.04.2020 podlegać będą policji. Dziś na polskie ulice wyruszyło 20 tys funkcjonariuszy policji, wspomaganych przez 1,5 tys żołnierzy Wojska Polskiego - głównie z Żandarmerii Wojskowej. Celem jest skuteczniejsze wyłapywanie przypadków nieprzestrzegania nałożonej kwarantanny domowej i innych ograniczeń związanych z przemieszczaniem się w czasie epidemii. Liczebnosć jednostek patrolowych będzie rosła.

Przekazanie jednostek straży miejskich i gminnych pod zwierzchnictwo policji to element strategii centralnego zarządzania jednostkami porządkowymi przez policję i szybkiego dostępu do informacji o wykroczeniach - a w efekcie nakładanie kar w trybie przyspieszonym na osoby nieprzestrzegające prawa.

Jeśli chodzi o Cieszyn, stranicy miejscy nie otrzymali jeszcze żadnych nowych zadań, więc zakres ich obowiązków póki co pozostaje niezmieniony. Sytuacja jest jednak dynamiczna i niewykluczone, że pojawią się zmiany. 

Apel cieszyńskich ratowników

Śląski Urząd Wojewódzki podsumowuje

Ministerstwo zdrowia podaje podsumowanie dnia

COVID-19 w Polsce. COVID-19 na świecie. Mapa aktualizowana co 2 h

link do mapy: COVID-19 w Polsce i na świecie. Mapa

TD

źródło: ox.pl
dodał: tede

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-04-02 11:59:08
jahu: Beda lapanki uliczne jak w stanie wojennym.
2020-04-02 13:38:02
Bugs: Tak mnie dzisiaj naszła myśl, jak się ma zachorowalność/śmiertelność na COVID-19 u palaczy e-papierosów. Nikt tego ze sobą nie łączy ale jakoś dziwnym trafem to USA obecnie przoduje w zachorowaniach na COVID-19, a jak wiadomo to u nich pojawiły się pierwsze przypadki chorób płuc związanych z paleniem e-papierosów.
2020-04-02 13:58:45
nugrud: Czytałem porady jak się najlepiej przygotować na zachorowanie wirusem, zwiększyć odporność, witaminy, wypoczynek itd., i jedną z porad dla palaczy była, jeśli palisz to odstaw, ale jeśli nie umiesz to się chociaż przestaw na niesmoliste e-papierosy, bo mniej obciążają płuca.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: