Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Koronawirus: niepełnosprawni w stopniu znacznym będą szczepieni poza kolejnością

Od 10 maja br. osoby z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności będą miały pierwszeństwo w szczepieniu przeciw COVID-19 w powszechnych punktach szczepień. Osoba taka wraz z opiekunem nie będzie musiała umawiać się na termin, opiekun również zostanie zaszczepiony

 - Chcemy, żeby od 10 maja osoby z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności w punktach szczepień powszechnych miały pierwszeństwo szczepienia. Taka osoba wraz z opiekunem nie będzie musiała umawiać się na termin - zapewniał w piątek (30.04.) minister Michał Dworczyk.
Jak tłumaczył, osoba niepełnosprawna wraz z opiekunem bądź opiekunami nie będzie musiała umawiać się za pośrednictwem infolinii czy elektronicznego formularza na termin szczepienia. Po prostu będzie mogła przyjechać do takiego punktu szczepień powszechnych i po zarejestrowaniu się w recepcji od razu będzie przyjmowała szczepienie - powiedział.

Również 10 maja br. rozpoczną się szczepienia przeciw Covid-19 w ośrodkach opieki i aktywności osób niepełnosprawnych, czyli w warsztatach terapii zajęciowej, w zakładach aktywności zawodowej, w środowiskowych domach samopomocy, centrach integracji społecznej czy klubach integracji społecznej.

- Od początku kiedy są szczepienia grupy osób niepełnosprawnych proszę, żeby te grupy były objęte priorytetowym programem szczepień. Cieszę się, że dzisiaj (30.04.) jest ten moment, w którym możemy zaproponować konkretne rozwiązania – powiedział Paweł Wdówik, pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych.

Miejmy nadzieję, że obietnice i zapewnienia pełnomocnika rządu ds. szczepień faktycznie będą dostępne również osobom niepełnosprawnym i ich opiekunom w powszechnych punktach szczepień na terenie powiatu cieszyńskiego.

AK, MRiPS

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-05-06 16:32:51
św. Patryk.: o jaki ten PiS łaskawy dla niepełnosprawnych...
2021-05-06 16:56:10
Oko: Widzisz jak o ciebie dbają.
2021-05-06 17:49:15
tom lem: ... nie łaskawy, tylko liczą że jak niepełnosprawny - to nie ucieknie;-) zwłaszcza gdy opiekun będzie eksperymentował poza kolejnością.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: