Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Korki na granicy

Kierowcy przejeżdżający w piątek rano przez dawne przejście graniczne Boguszowice - Kocobędz byli zdziwieni, kiedy utknęli w korku. Powodem były trwające od czwartku czesko-polskie ćwiczenia, przygotowujące siły zbrojne do ewentualnego napływu uchodźców. Jak przekonał się na miejscu redaktor ''Głosu Ludu'', służby mundurowe sprawdzały dokumenty, co spowodowało, że zaczęła tworzyć się kolejka, w której trzeba było czekać przez ok. pół godziny.

-  Jedziemy na spotkanie do Ostrawy, śpieszymy się. Nie wiedzieliśmy, że coś takiego będzie tu się działo – denerwował się kierowca z Suchej Beskidzkiej, który ostatecznie zrezygnował ze stania w kolejce i, łamiąc przepisy drogowe, zawrócił. Na przejściach między Czeskim Cieszynem a Cieszynem było spokojnie.

Ćwiczenie zostało przeprowadzone na podstawie decyzji Rządu RC. Objęto nim granicę czesko-polską o długości 795 km, 13 dawnych przejść granicznych oraz cztery odcinki tak zwanej zielonej granicy. W manewrach uczestniczyły Policja RC, Armia Czeska, Zarząd Ceł, placówka medyczna Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, a także polska Straż Graniczna oraz, w roli figurantów, studenci szkoły policyjnej. Kocobędz odgrywał ważną rolę w tym ćwiczeniu, w pobliżu przejścia stworzono punkt rejestracyjny dla uchodźców. – Tam po raz pierwszy zostaną w praktyce przećwiczone zasady postępowania w przypadku, gdy u kogoś z migrantów zostanie stwierdzona choroba zakaźna – poinformowała Kateřina Rendlová, rzeczniczka policji cudzoziemskiej. 

Głos Ludu - Gazeta Polaków w Republice Czeskiej

 

  

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

7
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-03-11 16:26:30
irzi: A kto by chciał do polski emigrować :D<br />Nic innego tylko utrudniają ludziom życie, to naszej władzy wychodzi najlepiej.
2017-03-11 17:19:40
krokusik: @irzi - głupiś. Co jakiś czas powinno się robić takie akcje. To trening dla służb.
2017-03-11 18:55:02
Człowiek z Księstwa: @irzi. Jeżeli kolego przebrnąłeś podstawówkę to CZYTAJ ze zrozumieniem a przy okazji spojrzyj na załączona fotografię (bardzo pomoże). Jeżeli znasz topografię terenu to od razu zauważysz, że kolejka samochodów tworzy się na kierunku wjazdu do Czech. Więc to TAM (po stronie czeskiej) odbywały się ćwiczenia wspomnianych służb. Bez obrazy ale szkoda Twojej klawiatury i naszego czasu na takie ubogacone politycznie wynurzenia. Jeżeli już komentujemy to...bez jadu i z sensem. Skorzystamy na tym wszyscy. Rzekłem.
2017-03-11 20:58:56
krzysztof.mm: Pozwólmy dalej harcować kaczystom, a kolejki na granicach i po wizy przed ambasadami staną się naszym chlebem powszednim. <br /><br />Czasem tak sobie myślę, że zwłaszcza młodym, naiwnym i rozkapryszonym do granic zdrowego rozsądku, taka lekcja życia pod bolszewickimi rządami jest niestety konieczna do zmądrzenia. Plus ewentualnie pały zomowców Antka Zamachowca na tłuste, wygodne dupska, co póki co znają jedynie fotel przed komputerem i ławkę w barze piwnym.
2017-03-12 09:21:41
STEVEabc: Dziwi mnie fakt, że korki były po naszej stronie. Przecież uchodźcy -jeśli przybędą- to będą napływać od południa, to znaczy od strony Republiki Czeskiej na północ tzn. do Polski i dalej.Kontrole i kolejki na granicy powinny być u naszych sąsiadów. Od naszej strony powinno się takie ćwiczenia przeprowadzać na granicy z Niemcami bo żaden normalnie myślący uchodźca nie pozostanie w naszym \'dziwnym\' i \'bidnym\' kraju.
2017-03-12 16:49:11
Volvik: Trzeba jeszcze jedną Castoramę na przejściu granicznym postawić, to na pewno będą tam lepsze warunki do kontroli.<br />Czesi tacy głupcy nie byli, terminalu nie rozpieprzyli, to teraz maja gdzie kontrolować i korków nie mają.<br />Polaczki zawsze lubowali się i nadal się lubują w \&quot;dobrych zmianach\&quot;
2017-03-12 20:34:42
irzi: @krokusik &amp; @Człowiek z Księstwa - nie mam zamiaru nikogo obrażać tylko wyrażam swoja opnie na ten temat. Ale patrząc się na na ostanie poczynania POLSKI coraz bliżej nam do Białorusi aniżeli do Europy. A co do mojego skromnego komentarza to przeciec w tym \&quot;ćwiczeniach\&quot; uczestniczyła również nasza polska Straż Graniczna. A tak poza tym to ciekawe kto zrekompensuje firmom straty poniesione przez tą blokadę - np: ktoś w końcu opłaca kierowców Tirów - ktoś zapłaci karę za opóźniania w dostawie towaru itp. można wymieniać, ale po co, dla mnie ta dyskusja nie ma sensu.<br />Pozdrawiam Wszystkich po PODSTAWÓWCE. :D<br />
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: