Konwersacje online po angielsku – 3 powody dla których warto!
Nie brakuje profesjonalnych platform z którymi konwersacje angielski online zorganizujemy w kilka minut bez wychodzenia z domu! Dlaczego taka metoda nauki języka się sprawdza? Wyjaśniamy!
Bariera strachu przełamana!
Jednym z największych problemów i przeszkód jakie blokują rozwój językowy jest strach. Często obawiamy się niepowodzenia i tego co pomyślą o nas inni, jeśli nie będzie nam wychodzić. Nie brakuje osób, które doskonale radzą sobie ze słuchaniem, czytaniem i pisaniem, ale mówienie generuje barierę nie do przeskoczenia.
Żeby mówić po angielsku trzeba … no właśnie – mówić! Nie ma w tym nic odkrywczego, ale jak to zrobić? Jak przełamać kompleksy i wewnętrzne obawy? Kilka sposobów, które mogą pomóc:
- Zatrudnienie Native speakera lub korepetytora. Nie brakuje specjalistów, którzy żyją z tego, że pomagają innym w budowaniu odwagi, pewności siebie i swobody w mówieniu. Zajęcia można zorganizować przez internet i na wyłączność.
- Rozmowy w swobodnej atmosferze. Alternatywą mogą stanowić znajomi lub rodzina. Wystarczy poprosić kogoś zaufanego z kim możemy rozmawiać w przyjaznych i bezstresowych warunkach i oswajać się z mówieniem.
- Systematyczność. Nikt niczego nie zbudował w kilka minut. Wszystko wymaga czasu, a dobre nawyki nie są wyjątkiem. Małe kroki w postaci krótkich rozmów, wykonywane regularnie potrafią przynieść ogromne rezultaty.
- Kontakt z językiem. Oswajanie się z językiem może przybierać różne formy. Poza mówieniem może to być słuchanie ciekawych podcastów, oglądaniem filmów z oryginalnym dialogiem i wiele więcej!
Przełamanie bariery strachu nie tylko pomoże nam w posługiwaniu się językiem, ale doda sporo pewności siebie w innych sytuacjach życia codziennego!
Myślenie po angielsku
Naturalnym krokiem na drodze nauki angielskiego jest myślenie w tym języku. W początkowej fazie, wszyscy tłumaczą w głowie zdania z polskiego co generuje kilka dodatkowych trudności. Regularne konwersacje pomagają skutecznie budować ten nawyk. Dodatkowo można stosować kilka sprawdzonych sposobów:
- Oglądaj filmy bez napisów
- Opowiadaj o swoim dniu
- Postaw się w sytuacji gdzie musisz używać języka obcego
- Nazywaj rzeczy ze swojego otoczenia po angielsku
- Dużo słuchaj
Wymieniać można wiele więcej, dodatkowo każdemu mogą służyć inne metody. Wspólny pierwiastek dla wszystkich jest jednak taki, że regularna praca zawsze przynosi rezultaty. Myślenie po angielsku daje również parę dodatkowych korzyści:
- Szybciej się uczymy
- Szybciej osiągamy płynność mówienia
- Utrwalamy słownictwo
Myślenie i rozmowy po angielsku to praktyki, które wzajemnie się uzupełniają. Stosowanie jednej wspomaga rozwój drugiej i odwrotnie.
Nauka słownictwa bez wysiłku
Nauczanie zmienia się i rozwija każdego roku. Powstają coraz to nowe sposoby na przyswajanie wiedzy, które jednocześnie działają i są przyjemne. „Wkuwanie” słówek na pamięć przez lata było jedną z najbardziej zniechęcających praktyk nauki języka. Co więcej, monotonia oraz częsty brak praktycznego wykorzystania tych zasobów sprawiał, że poza frustracją rezultaty miały charakter krótkotrwały.
Na szczęście coraz mniej spotyka się uczenia na pamięć, a coraz częściej stosujemy naukę przez mówienie i różnego rodzaju grywalizacje. Używanie słówek, zwrotów, a nawet gramatyki w określonym kontekście sprawia, że całość łatwo wchodzi do głowy i jest przyswajana. Nie da się osiągnąć takiego stanu w warunkach izolacji, czyli kiedy uczymy się bez praktycznego wykorzystania.
Ile słów trzeba znać, żeby skutecznie się komunikować? W ocenie I.S.P. National Learning Vocabulary in Another Language 2013 rozumienie już 1000 najczęściej używanych słów pozwala na rozumienie ok. 81% treści!
Wnioski
Zalet konwersacji po angielsku można wymienić dużo więcej. Nie bez powodu każdy skuteczny przedsiębiorca podkreśla zalety działania jak głównego czynnika odnoszenia sukcesu. Przykładem działania w nauce języka jest właśnie rozmowa, która na drodze prób i błędów przyniesie fenomenalne rezultaty, pod warunkiem regularnej praktyki.
Artykuł sponsorowany