Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kontrola w rejonie Cieszyna

Działania kontrolne prowadzone w rejonie Cieszyna doprowadziły do ujawnienia nielegalnego pobytu w Polsce i zatrzymania 19-letniego obywatela Turcji.

Do ujawnienia naruszenia przepisów doszło w wyniku czynności kontrolnych prowadzonych przez mobilny patrol Straży Granicznej na drodze S1, niedaleko Cieszyna. Obywatel Turcji był pasażerem autobusu rejsowego relacji Hrubieszów – Palermo.

- Podczas sprawdzania dokumentów cudzoziemca okazało się, że przebywa on w naszym kraju bezprawnie, gdyż jego dokumenty utraciły ważność w 2009 roku. Granicę do Polski przekroczył nielegalnie jadąc z terytorium Włoch, gdzie mieszka. Po dwutygodniowym pobycie w naszym kraju zamierzał w ten sam sposób wrócić do Włoch. W związku z naruszeniem przepisów, Straż Graniczna skierowała do Wojewody Śląskiego wniosek o wydalenie obywatela Turcji z terytorium Polski – relacjonuje ppłk SG Cezary Zaborski Rzecznik Prasowy Komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej.

Wydanie stosownej decyzji administracyjnej będzie oznaczać dla nieprzestrzegającego prawa cudzoziemca, trzyletni zakaz ponownego wjazdu do naszego kraju.

 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: