Konsultacje w sprawie projektu

We wtorek 12 grudnia w Osiedlowym Centrum Kultury i Rekreacji w Cieszynie odbyły się konsultacje społeczne dotyczące projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenów uli: Bielskiej, Z. Kossak-Szatkowskiej, G. Morcinka i W. Kargera.

- Będziemy rozmawiać o kolejnym ważnym obszarze naszego miasta, leżącym wydawać by się mogło nieco z boku – mówił rozpoczynając konsultacje Burmistrz Cieszyna Ryszard Macura - Chcielibyśmy, aby rozwiązania tam zastosowane były rozwiązaniami bardzo praktycznymi, przede wszystkim jednak sprzyjającymi tym, którzy z tego terenu korzystają. Ważne, by przewidywały rozwój obszaru o którym mowa.  Spotykamy się nie po to, by przekazywać gotowe rozwiązania, ale żeby posłuchać państwa głosów.

W spotkaniu udział wzięli między innymi: właściciele, użytkownicy wieczystych nieruchomości położonych na obszarze sporządzania planu oraz osoby, które chcą czynnie wpływać na zmianę przestrzeni miasta.

- Efektem planowanych spotkań i złożonych ankiet będą wspólnie wypracowane wstępne założenia w zakresie określenia kierunków zagospodarowania terenów objętych planem. Do 22 grudnia br. oczekujemy na państwa wnioski, spostrzeżenia, propozycje i uwagi – podkreślał Arkadiusz Skowroński z Wydział Strategii i Rozwoju Miasta Urzędu Miejskiego w Cieszynie, zachęcając do  czynnego udziału w konsultacjach społecznych.

Swoje  uwagi i sugestie można zgłaszać do 22 grudnia kierując je na adres Wydziału Strategii i Rozwoju Miasta Urzędu Miejskiego w Cieszynie (Rynek 1, 43-400 Cieszyn) lub  poprzez ankietę zamieszczoną na stronie internetowej: Przejdź>>> 

(red/mat.pras.)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją