Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Konkursy świąteczne w powiecie

Zbliżający się czas świąt obfituje w różnorakie konkursy na terenie Śląska Cieszyńskiego. Kilka gmin z naszego powiatu zaprasza do wzięcia w nich udziału.

Niektóre gminy powiatu cieszyńskiego pragnie zachęcić głównie młodych mieszkańców do uczestnictwa w adresowanych do nich konkursach świątecznym charakterze.

Brenna

Ośrodek Promocji, Kultury i Sportu Gminy Brenna organizuje dwa konkursy:

  1. Konkurs literacki pn. „Z pamiętnika mojej babci – tradycje Bożonarodzeniowe”. Jest on skierowany do młodzieży gimnazjalnej. Celem konkursu jest zachęcenie młodych do pisania własnych utworów oraz rozwijanie wrażliwości i wyobraźni dzieci. Więcej informacji oraz regulamin konkursu dostępne są TUTAJ.
  2. Konkurs plastyczny „Wyczaruj Święta”. Brać w nim mogą udział dzieci szkół podstawowych. Celem konkursu jest zachęcenie utalentowanych dzieci do rozwijania kreatywności i zdolności manualnych oraz pobudzenia wrażliwości i wyobraźni, a także kultywowanie regionalnych tradycji. Więcej informacji oraz regulamin konkursu dostępne są TUTAJ.

Dębowiec

  1. Konkurs „Śmieci i my – sam zrób ekoozdobę choinkową”. Konkurs jest przeznaczony dla przedszkolaków oraz uczniów klas I, II i III z gminy Dębowiec. Każdy uczestnik musi wykonać ozdobę choinkową z odpadów. Więcej informacji oraz regulamin konkursu dostępne są TUTAJ.
  2. Gminna Biblioteka w Dębowcu zaprasza natomiast dzieci klas I-VI do udziału w konkursie plastycznym ,,Mikołaj i jego zaprzęg". Konkurs odbędzie się 5 grudnia 2016 r. w godzinach 9:30-13:00 w siedzibie GBP w Dębowcu. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 6 grudnia o godzinie 14:45 na Kiermaszu Mikołajkowym przy Tężni Solankowej w Dębowcu.

Ustroń

W Ustroniu organizowany jest miejski konkurs plastyczny pt. „Najpiękniejszy łańcuch choinkowy”. Odbędzie się 9 grudnia w Miejskim Domu Kultury „Prażakówka” w sali nr 15. Natomiast 16 grudnia o 16 również w Prażakówce w sali widowiskowej odbędzie się VI Regionalny Konkurs Wyrobów Kulinarnych na św. Bożego Narodzenia.Red.

źródło: mat.pras./ox.pl
dodał: MB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: