Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Konkurs przyrodniczo plastyczny w gminie Dębowiec

- Cieszę się, że dzieci posiadają wielką wiedzę na temat ochrony środowiska, jak sortować śmieci, jak postępować, skąd mamy zieloną energię. Tylko to trzeba teraz przekształcać w praktykę. Jak ta praktyka będzie realizowana, to w przyszłości będziemy mieli nasze środowisko coraz bardziej czyste- mówił podczas uroczystego wręczenia nagród laureatom konkursu przyrodniczo plastycznego gminie Dębowiec wójt Tomasz Branny.

Konkurs, już po raz piąty dla uczniów szkół podstawowych z gminy Dębowiec zorganizowała Komisja Ochrony Przyrody przy Oddziale PTTK „Beskid Śląski” w Cieszynie. Dyplomy i nagrody laureatom wręczono 25 października w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Turystyki w Dębowcu. Reprezentujący zarząd Oddziału PTTK Zbigniew Pawlik podkreślił, że jeśli środowisko będzie czyste, to dla wszystkich przyjemnością będzie wyjść na łono przyrody, do lasu. - Oby te akcje przynosiły wymierne efekty, dzięki którym my, nasze dzieci i następne pokolenia będą żyć w czystym i pięknym kraju – mówił.

A, jak zauważyła Karina Bogusz, dyrektor GOK-u temat środowiska nie jest dzisiejszej młodzieży obcy. Uczniowie mają coraz większą świadomość ekologiczną, wrażliwość na otaczającą przyrodę, o czym świadczy choćby to, że z roku na rok prac biorących udział w konkursie jest coraz więcej. - Warto na każdym kroku zwracać uwagę na piękno naszej przyrody, która daje nam relaks, odpoczynek i wytchnienie, ale też wymaga, by ją szanować – mówiła dziękując Janowi Machale, przewodniczącemu KOP PTTK, który rokrocznie konkurs organizuje za wytrwałą społeczną pracę na rzecz szerzenia edukacji ekologicznej wśród dzieci i młodzieży.

A oto wyniki konkursu: 1. Emilia Cieślińska (kl. III Dębowiec), 2. Kamila Wojtyczko (Kl. V Dębowiec), 3. Mateusz Gawlas (kl. VI Dębowiec), 4. Anna Lempart (kl. V Iskrzyczyn), 5. Karolina Piegrzymek (kl. V Ogrodzona), 6. Daniel Cieślar (kl. VI Simoradz). Ponadto przyznano 6 wyróżnień oraz 4 nagrody Euroregionu Olza.

(indi)


źródło: ox.pl
dodał: BT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: