Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Bezpieczne Święto Zmarłych. Apel Straży Miejskiej

Zbliża się Święto Zmarłych, a co za tym idzie okres wzmożonego ruchu zarówno na drogach, jak i na cmentarzach. Straż Miejska apeluje o zachowanie w tym czasie szczególnej ostrożności na jezdni, a także ostrzega, aby uważać na złodziei.

Porządkując bądź odwiedzając groby naszych bliskich, często pozostawiamy bez opieki na ławkach czy też w pobliżu grobów nasze torebki, telefony, dokumenty. Złodzieje zazwyczaj obserwują swoją ofiarę, czekają aż odwróci się czy oddali w celu wyniesienia śmieci. Aby ustrzec się przed niechcianymi kradzieżami, należy nie pozostawiać na ławkach, płytach grobowych czy zaparkowanych samochodach swoich torebek czy innych cennych rzeczy. Na cmentarz należy zabierać tylko te rzeczy, które faktycznie będą dla nas niezbędne oraz zwracać uwagę na osoby, które znajdują się w naszym otoczeniu.

Nie jeźdzmy "na pamięć"!. W rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych do nekropolii może zostać wprowadzona czasowa organizacja ruchu drogowego. Zwracajmy zatem szczególną uwagę na znaki drogowe. Należy także parkować tylko w dozwolonych miejscach oraz zadbać o to, aby samochód nie blokował wjazdu lub wyjazdu z posesji bądź dostępu do wcześniej prawidłowo zaparkowanego pojazdu.

Wybierając się na cmentarz, bezpiecznie pozostawmy też nasze mieszkania, pamiętając o dokładnym pozamykaniu drzwi i okien, a w przypadku jeżeli wyjeżdżamy na dłużej, poprośmy zaufanego sąsiada o doglądanie naszego mieszkania.

red

źródło: mat.pras.
dodał: MP

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-10-28 10:06:11
blookerss: Raczej Święto Wszystkich Świętych -tak mam w kalendarzu :-)
2015-10-28 19:02:12
anatol: Na WUML-u uczyli że Święto Zmarłych więc czego się czepia ? A że Świętem Odrodzenia co zrobiono...Jak żyć, no jak żyć ?
2015-10-28 19:54:01
blookerss: No tak: (WUML)- \"Wieczorowy Uniwersytet Marksizmu-Leninizmu\" - jak widać u niektórych czasy komunizmu jeszcze nie minęły? ...i jak tu żyć??
2015-10-29 03:15:02
starocieszyniok: Jakie Święto? Zmarłych? Wymyślił to jakiś luter czy po prostu zwykły komunista?
2015-10-29 07:53:07
starocieszyniok: A tak poza tym, to jaką legitymację ma straż miejska do apelowania o rozwagę na drodze? Powinni to robić ludzie mający jakieś pojęcie i doświadczenie związane z ruchem drogowym, np. policja. Równie dobrze mogliby apelować nauczyciele albo górnicy. Niech się lepiej straż miejska zajmie psimi kupami i kloszardami, a nie wypowiada się w temacie, na którym się nie zna! Może się jeszcze wypowiedzą w temacie zabezpieczenia przeciwpożarowego? <br /><br />Zlikwidować straż miejską! W naszym mieście są potrzebni jak dziura w moście!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: