Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Konkurs poetycki dla młodzieży!

Jeżeli jesteś uczniem szkoły ponadpodstawowej i piszesz wiersze, to właśnie konkurs dla Ciebie. Katedra Polonistyki Wydziału Humanistyczno-Społecznego ATH  organizuje Konkurs poetycki im. Prof. Anny Węgrzyniak.

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu bielskiego oraz powiatów ościennych  - Prosimy Jednak, by zgłaszające się do konkursu osoby wskazywały opiekuna w osobie wybranego nauczyciela pracującego w szkole, do której uczęszcza Autorka/Autor nadsyłanych prac konkursowych – podkreślają organizatorzy wydarzenia. - Młodzi Poeci, spróbujcie swoich sił! Chętnie spotkamy się z Wami poprzez teksty, w których zamkniecie swoją wrażliwość. Czekamy na utwory, czekamy na dialog! - mówi portalowi OX.PL Justyna Cyrzyk, poetka, studentka 3 roku polonistyki bielskiej uczelni oraz juror konkursu.

Patronką Konkursu jest – zmarła w lipcu 2022 roku – prof. dr hab. Anna Węgrzyniak, współzałożycielka Katedry Polonistyki w ATH i pierwsza redaktor naczelna czasopisma naukowego „Świat i Słowo”, wybitna literaturoznawczyni i krytyczka literacka, znawczyni i miłośniczka poezji.

- Organizowany przez bielskich polonistów Konkurs jest formą uczczenia niezapomnianej Pani Profesor, a jednocześnie chciałby być – powtarzanym co roku, w kolejnych edycjach – świętem Poezji, której tak bardzo potrzeba w naszych „niepoetyckich” czasach… - dodają przedstawiciele uczelni.

 Prace konkursowe w postaci wierszy należy przesyłać w dniach 20.02 do 21.04 br. Wręczenie nagród odbędzie się 14 maja 2023 roku – pierwszego dnia XXIII Beskidzkiego Festiwalu Nauki i Sztuki, na terenie Parku Słowackiego w Bielsku-Białej.

Regulamin dostępny jest pod ty adresem LINK

Red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: