Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Konkurs fotograficzny - „Jakiegokolwiek nieba chcesz dotknąć”

W ramach działania Wolnej Szkoły Nauk Filozofocznych i społecznych im. Prof. Jana Szczepańskiego odbędzie się konkurs fotograficzny oraz warsztaty fotograficzne. Pierwszy termin warsztatów to 25 listopada, więc chętni muszą się pospieszyć!

Konkurs fotograficzny skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych (średnich i zawodowych) z obszaru powiatu cieszyńskiego. Konkurs ma na celu poszukiwanie fotograficznych interpretacji ukazujących wyjątkowość ziemi cieszyńskiej w kontekście jej walorów naturalnych, historii i tradycji oraz potencjału społecznego i kulturowego. 

Organizatorzy jako rodzaj inspiracji proponują myśl słynnego socjologa, profesora Jana Szczepańskiego (patrona Wolnej Szkoły Nauk Filozoficznych i Społecznych): „Najpierw chciało się wejść na szczyt, by dotknąć ręką nieba. I to już pozostało na całe życie – jakiegokolwiek nieba chcesz dotknąć, musisz wejść na szczyt, to znaczy pokonać swoją słabość, zmęczenie, zniechęcenie, musisz chcieć i potrafić. Piąć się mozolnie kamienistym zboczem lub brnąć w buczynowym liściu i wierzyć, że nagle las się skończy, wzejdzie łąka na grzbiecie i świat się otworzy daleki – ale niebo, to, dla którego się męczyłeś, odsunie się znowu wysoko, aż wreszcie zrozumiesz kiedyś, że nieba nigdy nie dotkniesz.” (Jan Szczepański, Korzeniami wrosłem w ziemię, Ustroń 2013, s. 17.)

Nagrody:

I miejsce – karta prezentowa Empik o wartości 600 zł
II miejsce – karta prezentowa Empik o wartości 450 zł
III miejsce – karta prezentowa Empik o wartości 350 zł

Zgłoszenia należy kierować na adres: szkola.szczepanskiego@gmail.com w terminie do 10 grudnia 2023. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 20 grudnia 2023 roku.

Zgłaszane fotografie prosimy w treści zgłoszenia uzupełniać o następujące dane: tytuł pracy, imię i nazwisko, nazwa reprezentowanej szkoły oraz klasa, data wykonania (prace powinny być wykonane nie wcześniej niż w 2023 roku). Fotografie mogą być wykonane dowolną techniką, jednakże przesyłane kopie powinny być w formacie cyfrowym jpg lub png.

WARSZTATY FOTOGRAFICZNE - 25 listopada 2023 (Zamek Cieszyn)

Konkursowi towarzyszą warsztaty zaplanowane na dzień 25 listopada 2023 roku w godzinach od 11.00 do 13.00, które odbędą się w sali konferencyjnej Zamku Cieszyn (ul. Zamkowa 3, Cieszyn). Warsztaty poprowadzi dr hab. Bogusław Dziadzia prof. UŚ (Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach).

Zgłoszenia na warsztaty prosimy kierować na adres na adres szkola.szczepanskiego@gmail.com. Zgłoszenie powinno zawierać imię i nazwisko uczestnika oraz nazwę szkoły. Limit miejsc jest ograniczony, w warsztatach może wziąć udział maksymalnie 20 osób (decyduje kolejność zgłoszeń). Na warsztaty należy przybyć z dowolnym aparatem fotograficznym (może być smartfon).

Uwaga: uczestnictwo w warsztatach nie stanowi obligatoryjnego warunku udziału w konkursie.

Organizatorem konkursu jest Wolna Szkoły Nauk Filozoficznych i Społecznych im. Profesora Jana Szczepańskiego (WSNFiS: www.szkolaszczepanskiego.ustron.pl), a fundatorem nagród jest Starostwo Powiatu Cieszyńskiego. Patronat medialny nad konkursem sprawuje portal ox.pl 

red

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: