Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Konieczny warunek rozwoju

11 infokiosków, 3 telecentra wyposażone w komputery oraz 7 hotspotów z nieodpłatnym, całodobowym dostępem do internetu – wszystko to dzięki realizacji projektu, na który gmina Skoczów otrzymała dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Realizacja projektu pod nazwą „Stworzenie publicznych punktów dostępu do internetu na terenie gminy Skoczów” dobiegła końca. Dzięki temu mieszkańcy Gminy, jak również turyści mogą bezpłatnie korzystać z sieci Internet przez całą dobę. Szeroki dostęp do informacji, między innymi serwisów informacyjnych o charakterze lokalnym i regionalnym, lepszy kontakt z Urzędem Miejskim i załatwianie spraw bez konieczności wychodzenia z domu to dodatkowe atuty tego przedsięwzięcia. Dzisiaj niemal każda osoba zgodzi się ze stwierdzeniem, że zapewnienie dostępu do Internetu jest koniecznym warunkiem rozwoju społeczeństwa informacyjnego.

Publiczne Punkty Dostępu zapewniają użytkownikom  nieodpłatny dostęp do Internetu. W Skoczowie z takiej możliwości możemy skorzystać w Bibliotece Miejskiej przy ulicy Mickiewicza 9, w budynku poczty (ul. Mickiewicza), a także w budynku Krytej Pływalni Delfin. Do dyspozycji mamy również punkty w budynku Ośrodka Pomocy Społecznej, Urzędu Miejskiego, w  ARTadresie przy Rynku, w Szkole Podstawowej przy ul. Osiedlowej oraz w Gimnazjum nr 2 przy ul. Bielskiej. - Dzięki takiemu rozwiązaniu wiele osób stawia swoje pierwsze kroki w sieci – mówi Krystyna Cieślar mieszkanka Skoczowa.

Przypomnijmy realizacja przedsięwzięcia kosztowała 411.673,16 zł z czego 336.388,36 zł pochodzi z  Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: