Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Koniec z parkowaniem na cieszyńskim Rynku

Od poniedziałku 22 grudnia br., w związku z kończącym się remontem kanalizacji w centrum Cieszyna, na Rynku przywrócona została poprzednia organizacja ruchu.

8 grudnia br. zakończyły się prace odtworzeniowe nawierzchni w miejscach, gdzie były wykonywane prace budowlano-montażowe. Umożliwiło to przywrócenie poprzedniej organizacji ruchu, w związku z czym, od dnia 22 grudnia br. samochody nie mogą już parkować na płycie Rynku. Tymczasowo pozostawionych zostało jedynie kilkanaście wyznaczonych miejsc postojowych od strony poczty i Domu Narodowego. Mimo zakończenia remontu, na ulicach wciąż można spotkać specjalistyczne sprzęty.

– Przebudowa kanalizacji w śródmieściu Cieszyna weszła w fazę prób, badań i odbiorów technicznych, dlatego też na ulicach można spotkać specjalistyczny sprzęt, którym wykonuje się płukanie kanałów oraz przeprowadza się inspekcję kamerami TV nowo wybudowanych oraz zmodernizowanych kanałów – informuje Miasto Cieszyn. – Ich celem jest sprawdzenie poprawności wykonanych robót oraz skuteczności przeprowadzonego rozdziału kanalizacji ogólnospławnej na kanalizację sanitarną i kanalizację deszczową, co ma zapobiegać odprowadzaniu ścieków do cieków wodnych.

Mieszkańcy oraz przedsiębiorcy proszeni są w związku z tym o niewylewanie ścieków sanitarnych (np. po myciu podłóg czy naczyń, resztek pokarmów itp.) do kanalizacji deszczowej przez kratki ściekowe w ulicach, gdyż wody te są odprowadzane obecnie bezpośrednio do rzeki Olzy lub Bobrówki. Ze względu na konieczność zadbania o ochronę środowiska do tych celów należy używać wyłącznie instalacji do odprowadzania ścieków sanitarnych. – Apeluję do mieszkańców miasta, by bardzo ostrożnie i z rozwagą wylewali ścieki, zwłaszcza do kanalizacji deszczowej. Może do spowodować duże szkody i straty zwracał się do mieszkańców Cieszyna Zastępca Burmistrza Jan Matuszek w naszym artykule Remont kanalizacji w Cieszynie dobiegł końca....

Pisaliśmy:
Remont kanalizacji w Cieszynie dobiegł końca...
Cieszyn: Prace związane z kanalizacją na finiszu?
Ponad milion złotych więcej na kanalizację w Cieszynie

Od poniedziałku już nie zaparkujesz wokół rynku w Cieszynie

(red)

źródło: ox.pl/mat. pras.
dodał: LB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: