Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Koniec wtorków z wędrówką

Na ten sezon turystyczny to koniec wtorkowych wycieczek po górach organizowanych przez Polskie Towarzystwo Turystyczno Sportowe Beskid Śląski w Republice Czeskiej. Korzystają z nich, z racji tego, iż odbywają się w tygodniu, głównie emeryci, tak członkowie organizacji, jak i jej sympatycy.

 Przyjść na miejsce zbiórki i wyruszyć na szlak może bowiem każdy. Zwłaszcza, że dojazd do miejsca wymarszu organizowany jest za pomocą środków transportu publicznego, głównie pociągów, nie obowiązują więc wcześniejsze zgłoszenia i nie ma znaczenia, ile osób rano stawi się na miejscu zbiórki.

Wtorkowi turyści zazwyczaj chodzą po najbliższych nam Beskidach. Sporo po ich Śląsko-Morawskiej części, kilka wycieczek w sezonie organizują także na polską stronę. W minionym sezonie wycieczek było 13. W sumie wzięło w nich udział 452 uczestników, z tego 405 członków PTTS „BŚ” w RC i 47 sympatyków. - Niezrzeszeni, którzy zaczynają z nami chodzić najczęściej zapisują się do Beskidu, bo się im u nas podoba, jednak nie jest to konieczne i na nasze wycieczki chodzić może każdy – podkreślał podczas zorganizowanego we wtorek, 21 października w Czytelni Ludowej we Wędryni spotkania podsumowującego sezon Karol Macura. Warto zauważyć, że członkami PTTS „BŚ” są także miłośnicy wędrówek po Beskidach mieszkający po polskiej części granicy, głównie w Cieszynie.

Podczas oficjalnego zakończenia sezonu w Wędryni były nie tylko dane statystyczne podsumowujące sezon i omówienie planów na następny sezon, ale także interesujący wykład na temat historii hutnictwa na Śląsku Cieszyńskiem wygłoszony przez jednego z członków Beskidu, Tadeusza Rabina. Turyści posilili się zupą, a pozostały czas spędzili na towarzyskich rozmowach głównie o górach i wędrówkach oraz wspólnym śpiewaniu piosenek turystycznych i regionalnych.

(indi)


źródło: ox.pl
dodał: BT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: