Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Koniec męczącego objazdu

Kierowcy jadący z Cieszyna i okolic do Jastrzębia Zdroju przez Zebrzydowice i Ruptawę, nie muszą już nadrabiać kilkunastu kilometrów i korzystać z objazdów. Zakończyła się przebudowa mostu nad potokiem Gmyrdek w ciągu ul. Cieszyńskiej i droga jest przejezdna

 Jak informuje Urząd Miasta w Jastrzębiu Zdroju, stary most nie nadawał się już do użytkowania, a jego nośność była ograniczona do 10 ton. Po remoncie mostem będą mogły przejeżdżać teraz pojazdy o ciężarze całkowitym 42 t. Prace polegały na całkowitej rozbiórce starego i budowie nowego mostu o konstrukcji z żelbetowej płyty. Na całej długości położono nową nawierzchnię asfaltową, po obu stronach dla pieszych wykonano chodniki z kostki brukowej o szerokości 1,5 m i granitowe krawężniki. 
Prace budowlane rozpoczęły się pod koniec kwietnia i miały potrwać do końca listopada. - Zależało nam na tym, żeby oddać most do użytku przed dniem Wszystkich Świętych, tak, aby wszyscy, którzy będą odwiedzać groby swoich bliskich na cmentarzu komunalnym przy ul. Okrzei nie mieli kłopotów z dojazdem - wyjaśnia prezydent miasta Marian Janecki.
Roboty kosztowały ponad 1,6 mln zł i zostały dofinansowane przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.


Zobacz na mapie

Pokaż Koniec objazdu na większej mapie

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: