Koniec coraz bliżej

Koniec budowy drogi Jaworzynka - Skalite coraz bliżej. Położono asfalt na drodze w Czadeczce w Jaworzynce.

Przypomnijmy, pod koniec czerwca br. Gmina Istebna zawarła umowę z wykonawcą na budowę drogi jednojezdniowej, dwupasmowej o długości 715 metrów wraz z mostem na potoku Czadeczka. Prace opóźniły się ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne w lipcu. „Czadeczka” – podczas prac znaleziono stare monety i pierścionek… [Pisaliśmy: Czadeczka: prace trwają]. W końcu jednak roboty zaczęły zmierzać do końca i 22 sierpnia dokonano pierwszego odbioru [Pisaliśmy: Droga na Skalite na ukończeniu].

Jak informują władze Gminy Istebna, wtorek 17 października przejdzie do historii w realizacji projektu pod nazwą „Budowa transgranicznego połączenia komunikacyjnego Jaworzynka – Čierne – Skalité, etap 2” jako dzień, w którym na drodze w Czadeczce położono pierwszą warstwę asfaltu.
- Moment ten poprzedziły intensywne przygotowania, których doglądali (jak i cały przebieg realizacji projektu) przedstawiciele naszego Urzędu Gminy, w poniedziałek poprzedzający położenie asfaltu w osobach Wójta Henryka Gazurka i jego Zastępcy Józefa Poloka – czytamy na stronie urzędowej.

red.

Zobacz również:
Powstanie nowa droga
Istebna: szlak zamknięty
Słowacka autostrada D3 prawie gotowa

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją