Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Konderla zadebiutuje na Mistrzostwach Świata

Pierwszy dzień Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym za nami i z Oberstdorfu napłynęły do nas dobre wieści. Łukasz Kruczek, który trenuje polskie skoczkinie narciarskie, ogłosił skład na środowe kwalifikacje, a w nim nie brakuje Nicole Konderli (na zdj.).

Skoczkinie narciarskie mają za sobą treningi na normalnej skoczni (HS106), a na środę zaplanowano kwalifikacje do konkursu indywidualnego. Przypomnijmy, iż Łukasz Kruczek powołał pięć zawodniczek na czempionat do Niemiec, ale do dzisiejszych zmagań mogą przystąpić tylko cztery reprezentantki Polski. W tym gronie znalazła się Nicole Konderla.

Dla zawodniczki Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego będzie to debiut na Mistrzostwach Świata. Konderla uzyskała 75,5 m podczas pierwszego treningu, w drugim wylądowała nieco bliżej (74 m), a w ostatnim nie przekroczyła granicy 70 metrów – 69 m.

- Skoki, poza pierwszym, niezbyt udane – skomentowała Konderla dla serwisu skijumping.pl. – Sam fakt, że są to Mistrzostwa Świata trochę stresuje – dodała. Zawodniczka WSS wystąpi w dzisiejszych kwalifikacjach, a skład reprezentacji Polski uzupełnią Kinga Rajda, Kamila Karpiel oraz Anna Twardosz.

Program skoków narciarciarskich kobiet na MŚ w Oberstdorfie, na normalnej skoczni (HS106):

  • środa, 18:00 - kwalifikacje
  • czwartek, 17:00 - konkurs indywidualny
  • piątek, 17:15 - konkurs drużynowy

 

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: